reklama
 
 

Banksy viděn v Anglii. Dítěti daroval dílo za 750 tisíc

1. 2. 2015 12:29
Graffiti umělec Banksy se údajně ukázal lidem v Lake Distrikt. Prozradil své jméno a chlapci daroval podepsanou kresbu.

Lake District – Identitu pouličního umělce Banksyho se stále nepodařilo odhalit, nyní ale přicházejí zprávy ze severu Anglie, kde ho místní lidé dvakrát zahlédli.

Poprvé údajně cestoval vlakem z Oxenholme do Penrithu, kde se setkal se 14letým školákem Benem Azaryou. Daroval mu podepsanou tištěnou kresbu. Pokud by se zjistilo, že se opravdu jedná o originál, její cena by mohla dosáhnout částky 20 tisíc liber (v přepočtu zhruba 750 tisíc korun).

Podle chlapce Banksy ve vlaku neustále s někým telefonoval a v batohu měl plynovou masku a barvy ve sprejích. Jinak ho popisuje jako bělocha asi kolem čtyřiceti let s anglickým přízvukem a černým kloboukem. Stejný popis udala Mirror majitelka bistra v Cockermouthu v hrabství Cumbria, kde se podle všeho Banksy zastavil.

"Díval se na výzdobu. Máme tu trochu graffiti na stěnách. Řekl: 'To je funky, líbí se mi to. Jsem taky graffiti umělec'," říká osmačtyřicetiletá Manon Plouffe. Muž se jí představil jako Robin Banksy, což je jméno, které graffiti umělec také používá.

Podle publicistky Jo Brooks, která působí jako spojka s Banksym, je to ale nesmysl. "Není to pravda. Nevím, odkud to přišlo, ale je to opravdu divné," řekla Mirror s tím, že se Banksy v této oblasti vůbec nezdržuje a musí tedy jít o imitátora, který se za něho vydává.

Falešné zprávy se kolem záhadného uměle, který si střeží svou identitu, objevují neustále. Nedávno byla zveřejněna kresba k teroristických útoků na francouzskou redakci časopisu Charlie Hebdo, která byla okamžitě přisuzována Banksymu. Podle všeho se jednalo také o padělek.

V říjnu loňského roku zase vyšla v médiích zpráva, že byl Banksy zatčen za vandalismus, spiknutí, vydírání a padělání, kterého se měl dopustit při loupeži. V roce 2013 ho pak měla zachytit kamera v New Yorku a v roce 2011 v Santa Monice při sprejování na dodávku.

Objevila se i řada imitátorů, jako v roce 2008 mladý student Robin Gunningham z Bristolu. Pravý Banksy ale všechny tyto fámy popřel.

autor: jaz | 1. 2. 2015 12:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama