Královnino letní sídlo trpí kvůli zavřeným záchodkům, v okolí se množí „podpapíráci“

Magazín Magazín
30. 6. 2020 12:00
Zaměstnanci zámku Balmoral, který Alžběta II. přes rok využívá jako své letní sídlo, si stěžují na použité ubrousky v okolí a apelují na návštěvníky, aby královské místo nepoužívali jako venkovní toaletu.
zámek Balmoral ve Skotsku
zámek Balmoral ve Skotsku | Foto: Shutterstock

Veřejné toalety ve Spojeném království jsou uzavřené kvůli bezpečnostním opatřením v boji proti koronaviru. Lidé sice mohou venku cvičit nebo se potkávat, ale logicky pak vyhledávají i místa v přírodě, kde si mohou ulevit. Své o tom vědí pracovníci zámku Balmoral ve Skotsku, kteří kvůli turistům a jejich potřebám vydali prohlášení na Twitteru, píše web CNN.

"Jsme zklamaní z toho, kolik použitých ubrousků vidíme kolem panství, hned vedle cest a památek. Mějte, prosím, na paměti, že momentálně nenajdete v širokém okolí žádné otevřené veřejné záchodky," napsal personál zámku Balmoral.

Problém je, že lidé vyhazují do přírody spoustu biologicky nerozložitelného odpadu, dodali pracovníci, kteří radí návštěvníkům panství - když už si musíte ulevit, najděte si odlehlejší místo.

"Pokud už musíte močit, vykonejte potřebu aspoň 30 metrů od jezer nebo potoků," napsal personál na Twitteru v obavách, aby lidé nekontaminovali vodní toky. V případě "velké strany" doporučují odlehlejší místo v dostatečné vzdálenosti od obydlí a hospodářských zvířat a vše pak ideálně zahrabat do země.

Ve Velké Británii momentálně panuje teplé počasí, což přimělo mnoho Britů k návštěvě pláží, parků a venkovských míst po celé zemi.

Britové kašlou na koronavirová opatření a hromadně obsazují pláže | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy