Královnino letní sídlo trpí kvůli zavřeným záchodkům, v okolí se množí „podpapíráci“

Magazín Magazín
30. 6. 2020 12:00
Zaměstnanci zámku Balmoral, který Alžběta II. přes rok využívá jako své letní sídlo, si stěžují na použité ubrousky v okolí a apelují na návštěvníky, aby královské místo nepoužívali jako venkovní toaletu.
zámek Balmoral ve Skotsku
zámek Balmoral ve Skotsku | Foto: Shutterstock

Veřejné toalety ve Spojeném království jsou uzavřené kvůli bezpečnostním opatřením v boji proti koronaviru. Lidé sice mohou venku cvičit nebo se potkávat, ale logicky pak vyhledávají i místa v přírodě, kde si mohou ulevit. Své o tom vědí pracovníci zámku Balmoral ve Skotsku, kteří kvůli turistům a jejich potřebám vydali prohlášení na Twitteru, píše web CNN.

"Jsme zklamaní z toho, kolik použitých ubrousků vidíme kolem panství, hned vedle cest a památek. Mějte, prosím, na paměti, že momentálně nenajdete v širokém okolí žádné otevřené veřejné záchodky," napsal personál zámku Balmoral.

Problém je, že lidé vyhazují do přírody spoustu biologicky nerozložitelného odpadu, dodali pracovníci, kteří radí návštěvníkům panství - když už si musíte ulevit, najděte si odlehlejší místo.

"Pokud už musíte močit, vykonejte potřebu aspoň 30 metrů od jezer nebo potoků," napsal personál na Twitteru v obavách, aby lidé nekontaminovali vodní toky. V případě "velké strany" doporučují odlehlejší místo v dostatečné vzdálenosti od obydlí a hospodářských zvířat a vše pak ideálně zahrabat do země.

Ve Velké Británii momentálně panuje teplé počasí, což přimělo mnoho Britů k návštěvě pláží, parků a venkovských míst po celé zemi.

Britové kašlou na koronavirová opatření a hromadně obsazují pláže | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy