Babišova luxusní restaurace ve Francii získala druhou michelinskou hvězdu

Obrazem: Tak to vypadá v restauraci Paloma
Restaurace Paloma
Ukázka jídel, které můžete ochutnat v restauraci Paloma
Restaurace Paloma
Restaurace Paloma
Foto: Paloma / restaurant-paloma-mougins.com
Magazín ČTK Magazín, ČTK
1. 2. 2016 11:57
Francouzská restaurace Paloma získala po dvou a půl letech provozu druhou michelinskou hvězdu. Oceněním se pochlubil Andrej Babiš na svém Twitteru. „Náš chef Nicolas právě získal druhou michelinskou hvězdu! Poprvé získala česká firma dvě,“ napsal Babiš, který si dvě hvězdy vytyčil již při představení podniku v červnu 2013. Restaurace, které šéfuje Nicolas Decherchi, se nachází ve dvacetitisícovém městečku Mougins poblíž Cannes. Paloma si vyžádala investici ve výši 65 milionů korun, interiér navrhovala Babišova manželka Monika. Slavnostního otevření restaurace se tehdy účastnili mimo jiné podnikatelé Ivo Valenta, Radovan Vítek či Roman Vik.

Restaurace českého ministra financí Andreje Babiše v jižní Francii má již dvě z nejvýše tří možných hvězdiček ve známém Michelinově průvodci, který hodnotí kvalitu francouzských restaurací.

Průvodce, jehož nové vydání v pondělí zveřejnila společnost Michelin, přidal hvězdičky 54 restauracím. Dalším zařízením ovšem také hvězdičku ubral - podniků s aspoň jednou hvězdičkou je letos 600, ale bylo jich 609 v průvodci pro rok 2015.

Babišův restaurant Paloma pod vedením šéfkuchaře Nicolase Decherchiho, který leží v Mougins na jihovýchodě Francie u známého dějiště každoročního filmového festivalu v Cannes, obdržel první hvězdičku již v průvodci pro rok 2014, tedy půl roku poté, co byl podnik otevřen.

Restaurace dostala jméno Paloma podle nejmladší dcery slavného španělského malíře Pabla Picassa, který v Mougins jednu dobu žil. Babišova partnerka Monika se postarala o vzhled restaurace.

 

Právě se děje

Další zprávy