Americké manžele nerozdělila ani smrt. Zemřeli jen den po sobě, aby se jim nestýskalo

Magazín Magazín
5. 12. 2019 9:04
Manželé si u oltáře slibují, že spolu budou žít, dokud je smrt nerozdělí. A když jeden zemře dřív, bývá to pro toho druhého těžké. Robert a Corinne Johnsonovi tuhle obtížnou situaci nemuseli řešit, zesnuli totiž pouhý den po sobě a jejich děti jsou přesvědčené, že to nebyla náhoda.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Robert Johnson z americké Minnesoty strávil se svou ženou Corinne 68 let života a myšlenka, že by na světě zůstal bez ní, pro něj byla nepředstavitelná. S podobnou situací se ovšem nakonec potýkat nemusel, protože oba partneři zemřeli s odstupem 33 hodin, jak informoval zpravodajský web Yahoo! News.

Corinne, které bylo 87 let, zemřela poslední listopadovou neděli na selhání srdce a její 88letý manžel Robert hned následující den prohrál boj s rakovinou. Přestože ztráta obou rodičů v rozmezí dvou dnů může být za běžných okolností velmi těžká, potomci manželů Johnsonových jsou přesvědčení, že v tomto případě nešlo o náhodu.

Robert a Corinne Johnsonovi zesnuli pouhý den po sobě.
Robert a Corinne Johnsonovi zesnuli pouhý den po sobě. | Foto: Kare 11

"Táta byl pověstný svým kavalírským chováním. Vždycky například pouštěl mámu první do dveří, takže dává smysl, že jí dal přednost i na sklonku života," řekl syn zesnulého páru Brent. Ten dále prozradil, že milostný příběh jeho rodičů začal už v době, kdy byli děti a vyrůstali spolu na farmě v okrese Nicollet County.

Psal se rok 1951, když se Robert a Corinne vzali. "Ještě v den svatby Robert společně se svým bratrem Jerrym sklízel na poli úrodu, než konečně dorazil na obřad," citovalo Yahoo! News nekrolog. Zemědělství se manželé věnovali i v následujících 67 letech, jenom po svatbě přesídlili na farmu v obci Saint Peter.

"Rober byl tvrdý pracant, ale vždycky si dokázal udělat čas i na svých sedm dětí. Klidně po nocích dojil krávy, aby během dne mohl jít na sportovní zápasy svých potomků," psalo se také v nekrologu. Později Robertovi a Corinne nedělalo radost jen jejich sedm dětí, ale i 14 vnoučat a 15 pravnoučat.

"Jsou spolu na lepším místě"

Na farmě manželé žili až do doby, kdy Robert musel do nemocnice kvůli svému nádoru. Corinne se k němu kvůli potížím se srdcem zanedlouho přidala. Ještě než zemřela, stihla svého manžela naposledy políbit a říct mu, že ho miluje.

Když se o smrti své manželky Robert dověděl, zlomilo mu to podle jeho dětí srdce. "Lékaři pak mezi postele rodičů natáhli závěs a tatínek na něj pořád zíral," popsala dcera Beth. "Před máminou smrtí mi přišlo, že tu táta s námi zůstane ještě několik týdnů, ale pak šlo jeho zdraví najednou rychle dolů, takže v tom vidím jasnou souvislost," doplnil syn Bruce.

"Všichni jsme si dělali starosti, co se stane, když jeden z rodičů odejde a ten druhý zůstane sám, a myslím, že oba chtěli, abychom se tímto scénářem nemuseli trápit. Vím, že teď už jsou zase pohromadě na nějakém lepším místě," dodala dcera Lora.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské hygienické stanice Pavla Svrčinová, uvedl Babiš pro ČT. Rážovou vystřídá v polovině března

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 51 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy