Americké manžele nerozdělila ani smrt. Zemřeli jen den po sobě, aby se jim nestýskalo

Magazín Magazín
5. 12. 2019 9:04
Manželé si u oltáře slibují, že spolu budou žít, dokud je smrt nerozdělí. A když jeden zemře dřív, bývá to pro toho druhého těžké. Robert a Corinne Johnsonovi tuhle obtížnou situaci nemuseli řešit, zesnuli totiž pouhý den po sobě a jejich děti jsou přesvědčené, že to nebyla náhoda.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Robert Johnson z americké Minnesoty strávil se svou ženou Corinne 68 let života a myšlenka, že by na světě zůstal bez ní, pro něj byla nepředstavitelná. S podobnou situací se ovšem nakonec potýkat nemusel, protože oba partneři zemřeli s odstupem 33 hodin, jak informoval zpravodajský web Yahoo! News.

Corinne, které bylo 87 let, zemřela poslední listopadovou neděli na selhání srdce a její 88letý manžel Robert hned následující den prohrál boj s rakovinou. Přestože ztráta obou rodičů v rozmezí dvou dnů může být za běžných okolností velmi těžká, potomci manželů Johnsonových jsou přesvědčení, že v tomto případě nešlo o náhodu.

Robert a Corinne Johnsonovi zesnuli pouhý den po sobě.
Robert a Corinne Johnsonovi zesnuli pouhý den po sobě. | Foto: Kare 11

"Táta byl pověstný svým kavalírským chováním. Vždycky například pouštěl mámu první do dveří, takže dává smysl, že jí dal přednost i na sklonku života," řekl syn zesnulého páru Brent. Ten dále prozradil, že milostný příběh jeho rodičů začal už v době, kdy byli děti a vyrůstali spolu na farmě v okrese Nicollet County.

Psal se rok 1951, když se Robert a Corinne vzali. "Ještě v den svatby Robert společně se svým bratrem Jerrym sklízel na poli úrodu, než konečně dorazil na obřad," citovalo Yahoo! News nekrolog. Zemědělství se manželé věnovali i v následujících 67 letech, jenom po svatbě přesídlili na farmu v obci Saint Peter.

"Rober byl tvrdý pracant, ale vždycky si dokázal udělat čas i na svých sedm dětí. Klidně po nocích dojil krávy, aby během dne mohl jít na sportovní zápasy svých potomků," psalo se také v nekrologu. Později Robertovi a Corinne nedělalo radost jen jejich sedm dětí, ale i 14 vnoučat a 15 pravnoučat.

"Jsou spolu na lepším místě"

Na farmě manželé žili až do doby, kdy Robert musel do nemocnice kvůli svému nádoru. Corinne se k němu kvůli potížím se srdcem zanedlouho přidala. Ještě než zemřela, stihla svého manžela naposledy políbit a říct mu, že ho miluje.

Když se o smrti své manželky Robert dověděl, zlomilo mu to podle jeho dětí srdce. "Lékaři pak mezi postele rodičů natáhli závěs a tatínek na něj pořád zíral," popsala dcera Beth. "Před máminou smrtí mi přišlo, že tu táta s námi zůstane ještě několik týdnů, ale pak šlo jeho zdraví najednou rychle dolů, takže v tom vidím jasnou souvislost," doplnil syn Bruce.

"Všichni jsme si dělali starosti, co se stane, když jeden z rodičů odejde a ten druhý zůstane sám, a myslím, že oba chtěli, abychom se tímto scénářem nemuseli trápit. Vím, že teď už jsou zase pohromadě na nějakém lepším místě," dodala dcera Lora.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy