Jste chlupatí a vypadáte jako kožená kabelka? Amazon hledá skřety do Pána prstenů

Magazín Magazín
19. 12. 2019 6:01
Fanoušci slavné fantasy ságy britského spisovatele J. R. R. Tolkiena dostanou výjimečnou příležitost si zahrát v seriálové verzi Pána prstenů. Stačí, když budou trochu oškliví a budou mít dostatek tělesného ochlupení. Právě takové lidi totiž tvůrci shánějí pro role skřetů, kteří se mají v seriálu objevit.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. | Foto: New Line Cinema

Vysokorozpočtový televizní seriál Pán prstenů chystají producenti společnosti Amazon, kteří teď podle britského deníku The Independent zveřejnili náborové inzeráty pro role skřetů. Ti v původní filmové trilogii podle Tolkienovy knižní předlohy bojovali v prvních liniích armády Temného pána.

Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. "Hledáme pořádně chlupaté lidi s co největším množstvím vrásek. Ideální výška je pod 150 centimetrů a na věku a etnicitě nám nezáleží. Vítáme i lidi, kteří mají přírodně zrzavé nebo naopak bílé vlasy, a hodí se i pihy," vyzdvihují filmaři.

Kvalifikací pro roli skřeta je ale i vzhled "podsaditého agresivně vypadajícího motorkáře" a šanci mají také cirkusáci, kteří dovedou žonglovat. Z některých inzerátů čiší trochu kousavý humor. "Připadá vám váš obličej trochu fuj? Vypadáte jako kožená kabelka? Pak jste určitě ti praví," citoval britský list jeden z nich.

Našli se však lidé, které inzeráty neurazily a na nabídku zareagovali. Patří mezi ně například Justin Smith, který při surfování nešťastně přišel o zuby. "Nemám ani jeden zub, jsem malý, a k tomu mám zrzavé vlasy," pochlubil se americkému deníku The Wall Street Journal řidič náklaďáku, který teď čeká, až se mu lidé z Amazonu ozvou s termínem castingu.

Předpokládaný rozpočet televizního seriálu činí miliardu dolarů (necelých 23 miliard korun). Podle dosavadních informací by v něm měli účinkovat herci Joseph Mawle, Markella Kavenaghová a Ema Horvathová a jeho dějová linka se má odehrávat v době předcházející vyprávění všech částí filmové trilogie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy