Jste chlupatí a vypadáte jako kožená kabelka? Amazon hledá skřety do Pána prstenů

Magazín Magazín
19. 12. 2019 6:01
Fanoušci slavné fantasy ságy britského spisovatele J. R. R. Tolkiena dostanou výjimečnou příležitost si zahrát v seriálové verzi Pána prstenů. Stačí, když budou trochu oškliví a budou mít dostatek tělesného ochlupení. Právě takové lidi totiž tvůrci shánějí pro role skřetů, kteří se mají v seriálu objevit.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. | Foto: New Line Cinema

Vysokorozpočtový televizní seriál Pán prstenů chystají producenti společnosti Amazon, kteří teď podle britského deníku The Independent zveřejnili náborové inzeráty pro role skřetů. Ti v původní filmové trilogii podle Tolkienovy knižní předlohy bojovali v prvních liniích armády Temného pána.

Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. "Hledáme pořádně chlupaté lidi s co největším množstvím vrásek. Ideální výška je pod 150 centimetrů a na věku a etnicitě nám nezáleží. Vítáme i lidi, kteří mají přírodně zrzavé nebo naopak bílé vlasy, a hodí se i pihy," vyzdvihují filmaři.

Kvalifikací pro roli skřeta je ale i vzhled "podsaditého agresivně vypadajícího motorkáře" a šanci mají také cirkusáci, kteří dovedou žonglovat. Z některých inzerátů čiší trochu kousavý humor. "Připadá vám váš obličej trochu fuj? Vypadáte jako kožená kabelka? Pak jste určitě ti praví," citoval britský list jeden z nich.

Našli se však lidé, které inzeráty neurazily a na nabídku zareagovali. Patří mezi ně například Justin Smith, který při surfování nešťastně přišel o zuby. "Nemám ani jeden zub, jsem malý, a k tomu mám zrzavé vlasy," pochlubil se americkému deníku The Wall Street Journal řidič náklaďáku, který teď čeká, až se mu lidé z Amazonu ozvou s termínem castingu.

Předpokládaný rozpočet televizního seriálu činí miliardu dolarů (necelých 23 miliard korun). Podle dosavadních informací by v něm měli účinkovat herci Joseph Mawle, Markella Kavenaghová a Ema Horvathová a jeho dějová linka se má odehrávat v době předcházející vyprávění všech částí filmové trilogie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy