Aerolinky na Tchaj-wanu nabízejí lety "jen tak", děti si můžou zkusit práci letušek

ČTK ČTK
10. 8. 2020 8:32
Tchajwanské aerolinky China Airlines o víkendu při speciálním dvouhodinovém letu dovolily dětem, aby si zahrály na letušky a stevardy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Děti oblečené v uniformách palubního personálu a s rouškami na obličejích předtím v ústředí firmy absolvovaly v maketě letadla kurz obsluhy cestujících. Stroj letěl nad ostrovem a před návratem do Tchaj-peje zavítal i do japonského vzdušného prostoru.

Čcheng Jü-wej, který pracuje v módním průmyslu a rád jezdí do zahraničí, přišel s šestiletou dcerou a manželkou, aby si připomněl "ten starý dobrý pocit cestování". "Asi jsme se nudili už moc dlouho," řekl.

China Airlines se podobně jako další letecké společnosti potýká s prudkým poklesem poptávky po letenkách kvůli koronaviru a snaží se najít způsob, jak propad kompenzovat. Místní konkurent China Airlines, firma Eva Air, tak v sobotu například nabídla vyhlídkový let "jen tak", který trval dvě hodiny a 45 minut.

Obě společnosti plánují v nadcházejících týdnech další podobné zážitkové lety, které se podle nich rychle vyprodaly. Tomu nahrává i to, že Tchaj-wan se s koronavirem dobře vypořádal a místní vědí, že riziko nákazy na palubě je minimální, píše AFP.

 

Právě se děje

Další zprávy