Krásky pózovaly nahé na balkoně v Dubaji, skončily ve vězení

Pózování bez oblečení na proskleném balkoně dubajského mrakodrapu skončilo zatýkáním. Za mřížemi skončilo tucet modelek z Ukrajiny a organizátor akce, jehož národnost je ruská. Video z focení pro izraelský kanál pro dospělé natočené ze sousedního balkonu v luxusní čtvrti Marina se na sítích okamžitě stalo virálním.
Krásky skončily ve vězení za pózování na balkónu v Dubaji. Neměly oblečení | Video: Twitter/Scott180142

Přísná legislativa Spojených arabských emirátů nedovoluje se na veřejnosti líbat ani například požívat alkohol. "Takové nepřijatelné chování neodráží hodnoty a etiku emirátské společnosti," uvedla po zadržení modelek policie ve svém prohlášení.

Každá osoba, která žije nebo navštěvuje Spojené arabské emiráty, podléhá jejich zákonům, výjimky neplatí ani pro turisty. 

Ukrajinští konzulové navštíví zadržené modelky ve věznici v úterý. Za urážlivé chování jim hrozí až šest měsíců vězení, organizátorovi až jeden a půl roku.

V souvislosti s nástupem ramadánu, který začíná 13. dubna, ale zástupce generálního konzulátu nevyloučil, že emirátské úřady mohou obviněné omilostnit, uvedla k případu tisková agentura Ria.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy