Lidé zděšením utíkali z kin. Žraloka z Čelistí teď museli přemístit jeřábem

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 11. 2020 9:29
Jediný model žraloka z Oscarem oceněného filmu Čelisti, který přežil, našel svůj domov v muzeu filmů v Los Angeles. Žralok váží přes půl tuny, měří 7,6 metru a říkají mu Bruce.
Jediný model žraloka z Oscarem oceněného filmu Čelisti, který přežil, našel svůj domov v muzeu filmů v Los Angeles. | Video: Reuters

Stejné jméno dostaly i tři modely, které se použily pro samotné natáčení. Šlo o křestní jméno právníka režiséra Stevena Spielberga Bruce Ramera. Štáb měl s mechanickými stroji při natáčení v oceánu po celou dobu technické potíže, proto i scén se žralokem není mnoho. Film to podle fanoušků dělá děsivějším a napínavějším, obestírá ho až mystická pověst. Při jeho promítání před 45 lety nejeden divák kvůli strachu utekl z kina.

Čtvrtý model, který se díky jeřábu dostal pod strop v jednom patře muzea, byl posledním, který byl zhotoven podle původní formy, tvrdí muzeum. První tři byly potaženy latexem a gumou, tento Bruce je z laminátu a používal se především k propagaci filmu. Než ho zrestaurovali, strávil čtvrt století na skládce.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 49 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy