Násilí prodává. Zpráva o mučicích metodách CIA je bestseller

jaz
12. 12. 2014 10:28
Zpráva o mučicích praktikách tajné služby trhá v internetovém obchodě Amazon rekordy prodejnosti, přestože je volně dostupná na stránkách amerického Senátu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Profimedia.cz

Washington – Před pár dny vydal Výbor pro zpravodajské služby amerického Senátu zprávu o vyšetřovacích praktikách CIA, kterou publikoval na svých oficiálních stránkách

Přestože je dokument zdarma dostupný široké veřejnosti, v internetovém obchodě Amazon je zpráva ke koupi za necelé čtyři dolary (asi 80 korun). Zájem o ni je nebývalý, informuje CNN.

Ve zpravodajské a špionážní sekci, kde je možné zprávu vyhledat, překonala i tituly, jako je Pay Any Price od držitele Pulitzerovy ceny Jamese Risena nebo knihu The Diamond Smugglers od autora slavného Jamese Bonda Iana Fleminga.

Detailní popis mučení zajatců podezřelých z teroristických činů tak láká velké množství lidí, kteří na stránkách Amazonu zprávu amerického Senátu také hodnotí 3,5 hvězdičkami z pěti možných.

Pokud ovšem někomu nevyhovuje elektronická verze, může si počkat i na její knižní podobu, kterou chystá vydavatelství Melville House. Na pultech knihkupectví by se podle odhadů mohla objevit už 30. prosince tohoto roku.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 58 minutami

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hnilička požádal o očkování reprezentantů proti covidu

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička požádal premiéra Andreje Babiše o zařazení českých reprezentantů do vládní strategie očkování proti koronaviru. Na Twitteru uvedl, že má jít o 6000 osob. Zároveň ujistil, že respektuje priority rizikových skupin. Očkování by ulehčilo reprezentaci na mezinárodních soutěžích nejen sportovcům, kteří se připravují na olympijské hry v Tokiu.

S požadavkem na co nejrychlejší vakcinaci sportovců a dalších členů olympijské výpravy, až to bude v následujících měsících možné, přišel dříve Český olympijský výbor. V pondělí na to reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili," řekl na dotaz po jednání vlády.

S profesionálním sportem je spojené časté cestování, které může být bez očkování problematické. Vakcína by rovněž znamenala ochranu před případnou nákazou. Česko se ale stejně jako jiné státy Evropské unie zatím potýká s nedostatkem očkovacích látek. K dispozici v současné době nejsou ani dávky pro všechny lidi z rizikových skupin.

Další zprávy