Násilí prodává. Zpráva o mučicích metodách CIA je bestseller

jaz
12. 12. 2014 10:28
Zpráva o mučicích praktikách tajné služby trhá v internetovém obchodě Amazon rekordy prodejnosti, přestože je volně dostupná na stránkách amerického Senátu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Profimedia.cz

Washington – Před pár dny vydal Výbor pro zpravodajské služby amerického Senátu zprávu o vyšetřovacích praktikách CIA, kterou publikoval na svých oficiálních stránkách

Přestože je dokument zdarma dostupný široké veřejnosti, v internetovém obchodě Amazon je zpráva ke koupi za necelé čtyři dolary (asi 80 korun). Zájem o ni je nebývalý, informuje CNN.

Ve zpravodajské a špionážní sekci, kde je možné zprávu vyhledat, překonala i tituly, jako je Pay Any Price od držitele Pulitzerovy ceny Jamese Risena nebo knihu The Diamond Smugglers od autora slavného Jamese Bonda Iana Fleminga.

Detailní popis mučení zajatců podezřelých z teroristických činů tak láká velké množství lidí, kteří na stránkách Amazonu zprávu amerického Senátu také hodnotí 3,5 hvězdičkami z pěti možných.

Pokud ovšem někomu nevyhovuje elektronická verze, může si počkat i na její knižní podobu, kterou chystá vydavatelství Melville House. Na pultech knihkupectví by se podle odhadů mohla objevit už 30. prosince tohoto roku.

 

Právě se děje

Další zprávy