Znojemské vinobraní navštívilo 84 tisíc lidí, v historickém průvodu šlo 500 účastníků

Magazín Magazín
16. 9. 2018 13:32
Znojemské historické vinobraní o uplynulém víkendu navštívilo 84 tisíc lidí, letošní ročník se tak stal jedním z nejvydařenějších za poslední dobu. Organizátoři to přičítají včasnému předprodeji vstupenek, který tentokrát začal již před Vánoci. "Z prodeje mám jako organizátor samozřejmě obrovskou radost, co mě ale těšilo ještě víc, byl pohled na zaplněné scény spokojenými milovníky Znojemského historického vinobraní," uvedl ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Program 36. ročníku probíhal na 13 scénách, organizátoři tentokrát rozšířili například program Víno všemi smysly, větší kapacitu měla středověká krčma. Páteční večerní a sobotní denní historický průvod čítal 500 účinkujících.
Znojemské historické vinobraní
Znojemské historické vinobraní | Foto: Zdeněk Kučera
 

Právě se děje

před 15 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy