Žít s rostlinami je lepší než s lidmi. Cyril všechny peníze utrácí za další zeleň

Třicetiletý Cyril Sontillano z Kalifornie sám sebe popisuje jako závisláka na květinách a tvrdí, že život s rostlinami je lepší než s lidmi. Za své zelené kamarády už utratil přes pět tisíc dolarů (v přepočtu asi 120 tisíc korun).
Žít s rostlinami je lepší než s lidmi. Všechny peníze utrácí za další flóru | Video: Instagram/Cyril Sontillano

Domov Cyrila Sontillana je plný tropických květin, kaktusů, sukulentů i kapradin. Svoji zelenou kolekci s každým týdnem rozšiřuje - momentálně čítá 300 pokojových a 70 venkovních rostlin.

Cyril přitom každý týden kupuje aspoň jednu novou květinu, v současnosti vlastní asi 200 různých druhů.

"Moji předci byli farmáři a myslím, že jsem to zkrátka podědil. Baví mě zahradničení, péče o kytky a všechno kolem, co s tím souvisí," řekl webu Unilad.

Cyril stráví v průměru až hodinu denně kontrolou a obdivováním svého zeleného království, o víkendu věnuje klidně i tři hodiny různému rosení květin či jejich focení na sociální sítě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy