Žena si sama provedla plastiku, teď jí opravují obličej

Veronika Šmausová
4. 7. 2009 17:05
Dublin - Matka tří dětí se v Irsku pokusila sama na vlastním obličeji provést zákrok hodný plastického chirurga.
Rty
Rty | Foto: AZprávy

Teď se z pokusu o plastickou operaci zotavuje v nemocnici, protože si obličej poškodila natolik, že musela podstoupit nápravnou operaci.

Finanční i praktická dostupnost náčiní k plastickým operacím na internetu způsobuje podle ošetřujícího lékaře této ženy větší možnosti se podobně znetvořit.

Čtyřiapadesátiletá žena, která pracuje ve veřejné funkci, odmítla zveřejnit své jméno, uvádí server ktvu.com.

Vše se dá koupit na internetu

Že si opravu obličeje provede sama, se rozhodla po návštěvě plastického chirurga. Stačilo si na internetu koupit lahvičku tekutého silikonu za deset dolarů.

Roztok si žena sama před čtyřmi týdny vpíchla do rtů i do tváří.

"Je to šílené," uznává nyní ona sama. "Nemohu uvěřit, že jsem udělala to, co jsem udělala. Myslela jsem, že budu s výsledkem spokojená, ale pak se mi po dni obličej nafoukl, byl rudý a nateklý."

Plastický chirurg Steven Williams tvrdí, že lidé si v poslední době myslí, že je plastická chirurgie bezpečná.

Společně s ekonomickými aspekty, jako je dostupnost náčiní oproti cenám v ordinacích, přispívá ke zvyšujícímu se počtu plastických zákroků, které si lidé dělají sami.

"Všiml jsem si nárůstu lidí, co si podobné věci zkoušejí dělat podomácku," říká Williams. "Obvykle pak mají problémy a stejně k nám pak musejí."

Na opravu jedna operace stačit nebude

Pro ženu, která je nyní v nemocnici, měla její domácí operace hrozivé následky. Aby následky své operace trochu zmírnila, podstoupila ve středu další plastickou operaci. Tentokrát již pod dohledem profesionálů.

Doktor Williams tvrdí, že opravná operace je složitější, než by se mohlo zdát.

Lékaři totiž nemohou vědět, kam přesně si žena injekční stříkačku se silikonem vpíchla. Proto operace vyžaduje víc, než jen odstranit z kůže špatný silikon.

"Nemůžete to jen tak vytáhnout," tvrdí Williams. "Jde o normální operaci, při které se silikon vyřízne. Navíc nevíme, co je to přesně za materiál, ale rozhodně té ženě způsobuje problémy."

Proto se doktoři obávají, že odstranění veškerého materiálu bude vyžadovat více zásahů.

Žena, která se sama znetvořila, proto doufá, že když bude o své zkušenosti otevřeně hovořit, odradí možné následky "samooperace" jiné ženy, které o ní uvažovaly.


 

 

Právě se děje

před 49 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy