Žena našla v lese "bombu". Byla to sexuální hračka ve tvaru granátu, zjistila policie

Magazín Magazín
30. 4. 2021 13:14
Nálezy zapomenutých bomb z dob druhé světové války nejsou ani v Německu nic mimořádného. Hlášení, které dostala policie v bavorském městečku Sonnen, ale bylo planým poplachem. Předmět, na který strážníky upozornila vyděšená žena, totiž nebyl granát, nýbrž sexuální pomůcka.
V Bavorsku se našla sexuální pomůcka ve tvaru ručního granátu. Na místě nechyběla prázdné balení lubrikačního gelu.
V Bavorsku se našla sexuální pomůcka ve tvaru ručního granátu. Na místě nechyběla prázdné balení lubrikačního gelu. | Foto: Hauzenberger Police Department

Běžkyně z bavorského městečka Sonnen má zážitek, o kterém bude svým přátelům nejspíš ještě dlouho pobaveně vyprávět. Když si nazula tenisky a vyrazila do nedalekého lesa, upoutal ji na cestě předmět ležící v trávě zabalený do igelitového pytlíku. Na první pohled vypadal jako ruční granát, a tak žena okamžitě kontaktovala místní policii.

Když ovšem do lesa na základě jejího hlášení dorazili strážníci a pořádně nalezený předmět prozkoumali, nestačili se divit. "Vyšetřování prokázalo, že šlo pouze o falešný ruční granát. Na internetu jsem zjistili, že se prodávají erotické pomůcky ve tvaru této výbušné zbraně," citoval policejní zprávu zpravodajský web stanice CNN.

Jistými indiciemi mohly být pro policisty už předměty, které našli vedle domnělého granátu. Původní majitelé sexuální hračky totiž v igelitovém sáčku zanechali také dva nepoužité kondomy, prázdnou lahev lubrikačního gelu a USB kabel. Pytlík už byl částečně ve fázi rozkladu, což napovídá, že výtečníci provozovali hrátky v přírodě docela dávno.

Ženě, která znepokojivý nález ohlásila, ale nemůže její zodpovědnost nikdo vyčítat. Pozůstatky starých bomb totiž v Německu nejsou ničím výjimečným.

Obyvatele městečka Ahlbach na jihu země například v červnu 2019 probudila exploze, která zanechala v tamním kukuřičném poli čtyři metry hluboký a deset metrů široký kráter. Policie následně informovala, že výbuch téměř jistě způsobila bomba z období druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat: Z vibrátorů a Venušiných kuliček musí mít ženy dobrý pocit, u konkurence chybí něha, říká designérka

Moje Venušiny kuličky kupují i ženy přes 60, posilují pánevní dno, v ordinaci je nabízí už i gynekoložka, říká designérka Anna Marešová. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy