Žena našla v lese "bombu". Byla to sexuální hračka ve tvaru granátu, zjistila policie

Magazín Magazín
30. 4. 2021 13:14
Nálezy zapomenutých bomb z dob druhé světové války nejsou ani v Německu nic mimořádného. Hlášení, které dostala policie v bavorském městečku Sonnen, ale bylo planým poplachem. Předmět, na který strážníky upozornila vyděšená žena, totiž nebyl granát, nýbrž sexuální pomůcka.
V Bavorsku se našla sexuální pomůcka ve tvaru ručního granátu. Na místě nechyběla prázdné balení lubrikačního gelu.
V Bavorsku se našla sexuální pomůcka ve tvaru ručního granátu. Na místě nechyběla prázdné balení lubrikačního gelu. | Foto: Hauzenberger Police Department

Běžkyně z bavorského městečka Sonnen má zážitek, o kterém bude svým přátelům nejspíš ještě dlouho pobaveně vyprávět. Když si nazula tenisky a vyrazila do nedalekého lesa, upoutal ji na cestě předmět ležící v trávě zabalený do igelitového pytlíku. Na první pohled vypadal jako ruční granát, a tak žena okamžitě kontaktovala místní policii.

Když ovšem do lesa na základě jejího hlášení dorazili strážníci a pořádně nalezený předmět prozkoumali, nestačili se divit. "Vyšetřování prokázalo, že šlo pouze o falešný ruční granát. Na internetu jsem zjistili, že se prodávají erotické pomůcky ve tvaru této výbušné zbraně," citoval policejní zprávu zpravodajský web stanice CNN.

Jistými indiciemi mohly být pro policisty už předměty, které našli vedle domnělého granátu. Původní majitelé sexuální hračky totiž v igelitovém sáčku zanechali také dva nepoužité kondomy, prázdnou lahev lubrikačního gelu a USB kabel. Pytlík už byl částečně ve fázi rozkladu, což napovídá, že výtečníci provozovali hrátky v přírodě docela dávno.

Ženě, která znepokojivý nález ohlásila, ale nemůže její zodpovědnost nikdo vyčítat. Pozůstatky starých bomb totiž v Německu nejsou ničím výjimečným.

Obyvatele městečka Ahlbach na jihu země například v červnu 2019 probudila exploze, která zanechala v tamním kukuřičném poli čtyři metry hluboký a deset metrů široký kráter. Policie následně informovala, že výbuch téměř jistě způsobila bomba z období druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat: Z vibrátorů a Venušiných kuliček musí mít ženy dobrý pocit, u konkurence chybí něha, říká designérka

Moje Venušiny kuličky kupují i ženy přes 60, posilují pánevní dno, v ordinaci je nabízí už i gynekoložka, říká designérka Anna Marešová. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy