Žena chtěla otevřít dveře v letadle během letu. Letušky ji přilepily k sedadlu páskou

Magazín Magazín
12. 7. 2021 17:02
Téměř dvě stovky cestujících dvouhodinového vnitrostátního letu společnosti American Airlines zažily minulý týden pořádný rozruch. Jedna z pasažérek se totiž rozhodla otevřít bezpečnostní dveře během letu. Letušky neukázněnou ženu zpacifikovaly pomocí lepicích pásek.
Uprostřed letu se žena pokusila otevřít dveře, letušky jí přilepili k sedadlu izolepou | Video: TikTok/lol.ariee

Elizabeth LaClairová seděla ve druhé řadě, když uslyšela, jak žena za ní říká svému spolucestujícímu, že už nechce, aby letadlo "letělo nahoru".

"Vypadala prostě divně a velmi zvláštně," řekla LaClairová deníku The Washington Post. "Byla rozrušená a velmi hlasitá, muž vedle ní i letušky se ji snažili uklidnit, ale nic nepomáhalo," dodala LaClairová.

Neklidná cestující, které mohlo být podle svědků kolem 30 let, se poté rozběhla ke dveřím a snažila se je otevřít. Vzápětí přiběhly letušky, ženu zpacifikovaly a usadily ji na sedadlo pro posádku.

Protože byla nevyzpytatelná a agresivní, kopala a křičela sprostá slova, požádaly letušky cestující v okolních řadách, aby si sedli jinam. Palubní personál letadla pak agresivní cestující připoutal k sedadlu lepicími páskami.

Podle oficiálního prohlášení American Airlines se žena opravdu pokusila otevřít nástupní dveře, a navíc "fyzicky napadla a pokousala letušku".

Federální letecká správa v poslední době zaznamenala nárůst neukázněného chování cestujících. Od února do května řešila asi 1300 případů, což je stejný počet přestupků jako za posledních deset let.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy