reklama
 
 

Zemřel Ray Tomlinson, programátor, který vynalezl zavináč "@" a odeslal první e-mail všech dob

6. 3. 2016 19:35
Ve věku 74 let zemřel internetový průkopník Ray Tomlinson, který v roce 1971 odeslal historicky první e-mail a rozhodl o používání symbolu „@“ Tomlinson byl v roce 2012 za své objevy v oblasti IT uveden do internetové síně slávy.

New York - Ve věku 74 let zemřel internetový průkopník Raymond Tomlinson, který v roce 1971 odeslal historicky první e-mail a rozhodl o používání symbolu „@“ pro rozlišení uživatele a počítače v tomto druhu komunikace. Tomlinson v sobotu podlehl infarktu.

Tomlinson v 70 letech působil v bostonské firmě Bolton, Beranek and Newman, která měla zásadní vliv na rozvoj první verze internetu nazývané ARPANET. První email byl odeslán mezi dvěma počítači, které stály v těsné blízkosti a byly spojené pouze arpanetem. Tomlinson v minulosti řekl, že šlo o testovací zprávu, takže se jednalo o náhodně vybraná písmena. Je prý pravděpodobné, že šlo o sekvenci písmen „QWERTYUIOP“. Podle Tomlinsona byl první e-mail naprosto nedůležitý, proto se nezachoval.

Tomlinson je také považován za průkopníka symbolu @, který se do dneška používá v emailové komunikaci a slouží k odlišení identity uživatele počítače a samotné počítačové sítě. Symbol byl vybral proto, že se nevyskytuje ve jménech, takže zabránil potenciální dvojsmyslnosti.

Raymond Tomlinson byl v roce 2012 za své objevy v oblasti IT uveden do internetové síně slávy.

autor: Michal Polák | 6. 3. 2016 19:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama