Zemřel král riminských playboyů Zanza. Za svůj život údajně svedl 6000 žen

ČTK ČTK
27. 9. 2018 10:57
V 63 letech zemřel Maurizio Zanfanti, známější pod přezdívkou Zanza. Je považován za krále playboyů z Rimini, který v tomto italském letovisku na pobřeží Jadranu údajně svedl přes 6000 turistek. "Všechny jsem je měl rád, byl jsem milý a všímavý," řekl o svedených ženách.
Maurizio Zanfanti
Maurizio Zanfanti | Foto: ČTK

Zanfanti zemřel ve středu v autě ve společnosti 23leté placené společnice z Rumunska. Zanfantimu se po aktu udělalo zle a rychlá pomoc, kterou žena přivolala, už jen konstatovala smrt v důsledku zástavy srdce.

Rimini v 70. a 80. letech bylo dobou plážových povalečů, kteří pořádali hony na turistky ze severských zemí, napsal deník La Stampa. Přes míru opáleného dlouhovlasého Zanzy s rozhalenou košilí a zlatým řetězem kolem krku si tehdy všiml i německý bulvární list Bild, který mu věnoval článek s patrně nadsazeným titulkem "312 turistek za tři měsíce zvládl super svůdce z Rimini".

"Všechny jsem je měl rád, byl jsem milý a všímavý," řekl o svedených turistkách Zanfanti, který každé léto slavil úspěch u 150 až 200 žen.

Riminský svůdce se soustředil zejména na ženy ze Skandinávie, Italky prý přenechával svému bratrovi. Italské deníky opakují historku o muži z Rimini, který se vydal na dovolenou do Švédska, kde na nočním stolku jedné ženy narazil na fotografii Zanfantiho.

Bouřlivá léta se podle všeho zpomalila v roce 1988, kdy Zanza svedl pouze 120 žen. Atmosféru prý zkazila psychóza spojená s nemocí AIDS a z města se také přesunula gay scéna, která do té doby byla nedílnou součástí riminského nočního života

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy