Zázraky se dějí i v realitě. V Česku neznámá série je ideální alternativou k pohádkám

Video Šárka Gmiterková Video, Šárka Gmiterková
31. 12. 2022 7:01
Univerzita poslední šance je dokumentární série Netflixu, která od roku 2016 přibližuje odvrácená a málo viditelná místa spojená s americkým univerzitním sportem. "Pokud máte dost vánočních pohádek a chcete si připomenout, že zázraky se dějí i v realitě, pak je tato série určená přímo pro vás," říká v recenzi filmová kritička Šárka Gmiterková.
Zabiják - Univerzita poslední šance | Video: Šárka Gmiterková, Jakub Zuzánek

Dokumentární série, která letos běží už sedmým rokem, mapuje osudy mladých lidí z problematického prostředí, kteří se na amerických univerzitách snaží bojovat s nepříznivým osudem pomocí vynikajících sportovních výkonů.

"Sledujeme partu kluků, kteří sní o postupu do vyšší univerzitní ligy nebo i do NBA. Většina z nich ale hraje hlavně o stipendium, vzdělání a vymanění z těžkých podmínek, ve kterých žili," přibližuje Gmiterková.

"Přístup tvůrce série Grega Whiteleyho je pro mě ryzí empatickou filmařinou, protože svoje protagonisty sleduje chladně analytickým zrakem, ale s otevřeným a vřelým srdcem," dodává filmová kritička. 

Podívejte se na celou videorecenzi v úvodu článku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy