Zažijte potopení Titanicu na vlastní kůži, láká videohra

FOTO Zažijte potopení Titanicu na vlastní kůži
Foto: Titanic: Honor and Glory
Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
4. 9. 2014 10:43
Detektivka z prostředí legendárního parníku je zatím ve vývoji. Už teď se však může pochlubit autentickou grafikou a nevšedním námětem.

Praha – Zažít potopení Titanicu na vlastní kůži by samozřejmě nikdo nechtěl. Ovšem prožít zkázu legendárního parníku z tepla domova při hraní na počítači je velkým lákadlem. Právě takovou možnost nabízí nově vznikající hra s názvem Titanic: Honor and Glory.

V nové hře se budete cítit jako na skutečném Titanicu
V nové hře se budete cítit jako na skutečném Titanicu | Video:

Hráč se v ní ocitne na věrně vymodelovaném modelu lodi, kde bude moct hovořit s cestujícími a členy posádky, zkoumat parník od strojoven až po kajuty první třídy, nebo si užít chvilku v plaveckém bazénu.

Nevyhne se ani samotnému potopení, které podle vývojářů nebude odbyto pouze nějaký videem či střihem, ale hráči naplno prožijí chaos, který na palubě nastal.

Vraždy na Titanicu

Lodí budou hráči procházet v roli mladého amerického studenta Roberta Morgana, který se při plavbě snaží očistit své jméno z obvinění ze spáchání tajemné série vražd. Tvůrci slibují, že příběh nebude postrádat nečekané zvraty a více možností, jak se dobrat konce.

Pro zdárné dokončení hry tak bude muset hráč nejenom objevovat temná zákoutí podpalubí a utíkat před stoupající hladinou vody, ale bude se muset vžít do své postavy a bavit se s ostatními členy výpravy. Setká se i s kapitánem Smithem, krásnou Margaret Brownovou, nebo boháčem Jackem Astorem.

Tvůrci hry ze studia Four Funnels Entertainment zatím nemají naplánovaný den vydání. Podle předběžných informací se tak nestane dříve než kolem roku 2016.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy