Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zažijte dovolenou uprostřed dvou lyžařských světů

Miroslava Kohoutová
26. 8. 2020 15:30
V zimě dějiště Světového poháru v alpském lyžování, v létě dovolenkový ráj s romantickou alpskou kulisou.
Východ slunce nad Altenmarkt-Zauchensee
Východ slunce nad Altenmarkt-Zauchensee | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Řeč je o sportovně nejrozmanitější destinaci v celém Salcbursku, oblasti Altenmarkt-Zauchensee. Nachází se přibližně 70 kilometrů jihovýchodně od Salcburku a propojuje dvě lyžařská střediska: Altenmarkt se svým idylickým údolím obklopeným zalesněnými kopci a horskou vesničku Zauchensee zasazenou mezi vysokými horami.

Turistické trasy různých obtížností v Altenmarkt-Zauchensee
Turistické trasy různých obtížností v Altenmarkt-Zauchensee | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus

Turistické trasy všech obtížností

Z údolí až na dvoutisícové vrcholky hor s nezapomenutelnými výhledy. Region Altenmarkt-Zauchensee se může pochlubit jedinečnou kombinací méně náročných tras v okolí Altenmarkt až po sportovní výzvy náročného Zauchensee. K dispozici je celkem 195 turistických tras v různých nadmořských výškách a několik naučných stezek. Zvláště pro rodiny s dětmi jsou určené zážitkové trasy po stopách lidových pranostik a čtyřkilometrová "měsíční stezka" poskytující základní informace o Měsíci. Kdo rád poznává hory s průvodcem, na toho tu čekají túry za bylinkami, gastronomií nebo po salaších.

Hra se sedmi vrcholky

Sedm pokořených vrcholů, sedm tajemných rituálů, sedm razítek v osobní knize túr a závěrečná odměna v podobě hravého suvenýru. To je "Salzburger Gipfelspiel", hra se sedmi nejkrásnějšími vrcholky Salcburského světa, při které se turisté vydávají po stopách královny, hory Bischofsmütze, a jejích šesti šlechticů: Gertzkopf ("tajný agent"), Rossbrand ("špeh"), Penkkopf ("mág"), Lackenkogel ("strážce") a Saukarfunkel ("básník"). Unikátní hra, při které každý z vrcholků vypráví svůj příběh, je kombinací pěší turistiky a zábavy, a také příslibem jedinečného turistického zážitku.

Altenmarkt-Zauchensee uprostřed všech jezer
Altenmarkt-Zauchensee uprostřed všech jezer | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus

Vodní zábava v oblasti uprostřed jezer

Oblast Altenmarkt-Zauchensee je obklopena jezery. V letních horkých dnech se můžete osvěžit v nedalekém Millstätter See, v korutanských jezerech a jezerech Solné komory. Ke koupání je k dispozici několik menších jezer a bazénů. Opravdovým vodním zážitkem jsou termální lázně a koupaliště Therme Amadé v Altenmarktu, které nabízejí široký výběr lázeňských, saunových a vodních aktivit. Na návštěvníky čeká relaxační bazén se slanou vodou, tobogány, bazén s vlnobitím a obří jednospirálová skluzavka.

Rozmanitý cyklistický region

Ať již jsou vaše schopnosti či cíle na kole jakékoliv, zdejší trasy jsou určené přímo pro vás. Altenmarkt-Zauchensee patří k nejrozmanitějším cyklistickým regionům Rakouska. Dobře značené cyklostezky, které se linou mezi masivem Dachstein a Radstadtskými Taury, nabízejí možnosti pro všechny typy cyklistů. Vždy v kombinaci s úchvatnými výhledy. Najdete zde 600 km tras pro horská kola, 150 km cyklostezek a tras pro e-biky i některé dálkové turistické trasy. Vyzkoušet můžete také "požitkářské jízdy na kole" s průvodcem, které jsou zaměřené na zážitky, gastronomii nebo pamětihodnosti.

Místní kulinářské pochoutky
Místní kulinářské pochoutky | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus

Zážitek v koňském sedle

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Pohled z něj v oblasti Altenmarkt-Zauchensee posouvá celý zážitek ještě o úroveň výš. Milovníci jízd na koni zde naleznou ideální podmínky na 103 kilometrech tras v regionu, od sportovního cvalu v údolí až po projížďky po horských trasách ve vysokých nadmořských výškách s dechberoucími výhledy. Jedna z nejkrásnějších tras Dachstein-Tauern-Ritt vede přes horský průsmyk Radstädter Tauernpass a podél masivu Dachstein.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy