Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zažijte dovolenou uprostřed dvou lyžařských světů

Miroslava Kohoutová
26. 8. 2020 15:30
V zimě dějiště Světového poháru v alpském lyžování, v létě dovolenkový ráj s romantickou alpskou kulisou.
Východ slunce nad Altenmarkt-Zauchensee
Východ slunce nad Altenmarkt-Zauchensee | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Řeč je o sportovně nejrozmanitější destinaci v celém Salcbursku, oblasti Altenmarkt-Zauchensee. Nachází se přibližně 70 kilometrů jihovýchodně od Salcburku a propojuje dvě lyžařská střediska: Altenmarkt se svým idylickým údolím obklopeným zalesněnými kopci a horskou vesničku Zauchensee zasazenou mezi vysokými horami.

Turistické trasy různých obtížností v Altenmarkt-Zauchensee
Turistické trasy různých obtížností v Altenmarkt-Zauchensee | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus

Turistické trasy všech obtížností

Z údolí až na dvoutisícové vrcholky hor s nezapomenutelnými výhledy. Region Altenmarkt-Zauchensee se může pochlubit jedinečnou kombinací méně náročných tras v okolí Altenmarkt až po sportovní výzvy náročného Zauchensee. K dispozici je celkem 195 turistických tras v různých nadmořských výškách a několik naučných stezek. Zvláště pro rodiny s dětmi jsou určené zážitkové trasy po stopách lidových pranostik a čtyřkilometrová "měsíční stezka" poskytující základní informace o Měsíci. Kdo rád poznává hory s průvodcem, na toho tu čekají túry za bylinkami, gastronomií nebo po salaších.

Hra se sedmi vrcholky

Sedm pokořených vrcholů, sedm tajemných rituálů, sedm razítek v osobní knize túr a závěrečná odměna v podobě hravého suvenýru. To je "Salzburger Gipfelspiel", hra se sedmi nejkrásnějšími vrcholky Salcburského světa, při které se turisté vydávají po stopách královny, hory Bischofsmütze, a jejích šesti šlechticů: Gertzkopf ("tajný agent"), Rossbrand ("špeh"), Penkkopf ("mág"), Lackenkogel ("strážce") a Saukarfunkel ("básník"). Unikátní hra, při které každý z vrcholků vypráví svůj příběh, je kombinací pěší turistiky a zábavy, a také příslibem jedinečného turistického zážitku.

Altenmarkt-Zauchensee uprostřed všech jezer
Altenmarkt-Zauchensee uprostřed všech jezer | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus

Vodní zábava v oblasti uprostřed jezer

Oblast Altenmarkt-Zauchensee je obklopena jezery. V letních horkých dnech se můžete osvěžit v nedalekém Millstätter See, v korutanských jezerech a jezerech Solné komory. Ke koupání je k dispozici několik menších jezer a bazénů. Opravdovým vodním zážitkem jsou termální lázně a koupaliště Therme Amadé v Altenmarktu, které nabízejí široký výběr lázeňských, saunových a vodních aktivit. Na návštěvníky čeká relaxační bazén se slanou vodou, tobogány, bazén s vlnobitím a obří jednospirálová skluzavka.

Rozmanitý cyklistický region

Ať již jsou vaše schopnosti či cíle na kole jakékoliv, zdejší trasy jsou určené přímo pro vás. Altenmarkt-Zauchensee patří k nejrozmanitějším cyklistickým regionům Rakouska. Dobře značené cyklostezky, které se linou mezi masivem Dachstein a Radstadtskými Taury, nabízejí možnosti pro všechny typy cyklistů. Vždy v kombinaci s úchvatnými výhledy. Najdete zde 600 km tras pro horská kola, 150 km cyklostezek a tras pro e-biky i některé dálkové turistické trasy. Vyzkoušet můžete také "požitkářské jízdy na kole" s průvodcem, které jsou zaměřené na zážitky, gastronomii nebo pamětihodnosti.

Místní kulinářské pochoutky
Místní kulinářské pochoutky | Foto: Copyright: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus

Zážitek v koňském sedle

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Pohled z něj v oblasti Altenmarkt-Zauchensee posouvá celý zážitek ještě o úroveň výš. Milovníci jízd na koni zde naleznou ideální podmínky na 103 kilometrech tras v regionu, od sportovního cvalu v údolí až po projížďky po horských trasách ve vysokých nadmořských výškách s dechberoucími výhledy. Jedna z nejkrásnějších tras Dachstein-Tauern-Ritt vede přes horský průsmyk Radstädter Tauernpass a podél masivu Dachstein.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy