Fotky: Zátah česko-indonéských ochranářů na zloděje želvích vajec v souostroví Derawan

Ukrytá želví vajíčka v podpalubí pytlácké lodi.
Skupina Wildlife Guards (vlevo Michal Gálik, vpravo Tomáš Ouhel) se zabavenýma želvíma vajíčkama a trhavinou.
Během zátahu na pytláckou loď.
Trhavina pro ilegální lov ryb.
Dva z chycených pytláků.
Foto: Wildlife Guards
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková, Wildlife Guards
5. 5. 2018 10:00
Koncem března zadržela jednotka Indonéského námořnictva loď se šestičlennou posádkou a 1209 ukradenými vejci mořských želv. Kromě toho bylo na lodi až pět kilogramů výbušniny pro lov dynamitem a deset lahví určených pro výrobu trhaviny. Celá akce byla dlouho připravovaný zásah česko-slovenské, nově vzniklé skupiny Wildlife Guards specializující se na vyšetřování a rozkrývání organizovaného zločinu na přírodním bohatství. Účastnilo se jí také především indonéské námořnictvo a nezisková organizace Konservasi Biota Laut Berau, ve které působí i česká zooložka Hana Svobodova ze Zoo Hodonín.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Miami je výhru od finále, nováček Herro útočil na rekord Johnsona

Basketbalisté Miami jsou pouhé jedno vítězství od finále NBA. Ve čtvrtém utkání zdolali Boston 112:109 a v sérii se ujali vedení 3:1. Hrdinou zápasu se stal dvacetiletý nováček Tyler Herro, který nastřílel 37 bodů včetně pěti trojek. V dresu Celtics se nejvýrazněji prosadil Jayson Tatum, jenž zaznamenal 28 bodů - všechny ve druhém poločase - a devět doskoků.

Zmiňovaných 37 bodů je nejvíc, kolik kdy nováček v konferenčním finále nasázel. Herro, který proměnil 14 z 21 střel a všechny čtyři trestné hody, se stal po Donovanu Mitchellovi z Utahu druhým hráčem, jenž ve svém prvním play off nasbíral alespoň 35 bodů a pět doskoků.

Po Earvinu "Magicu" Johnsonovi, jenž v šestém finálovém duelu v roce 1980 nastřádal 42 bodů, se Herro stal druhým nejlepším střelcem ve vyřazovacích bojích před 21. narozeninami. "Cítil jsem se dobře, ale pořád je před námi spousta práce. Jen vedeme 3:1," řekl Herro.

před 1 hodinou

KLDR popravila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Ve čtvrtek o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany, které Pchjongjang vyzvalo, aby se omluvil a tento incident vysvětlil.

Agentury uvedly, že úředník zmizel v pondělí z jihokorejské lodě, která kontrolovala možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong.

Proč vojáci izolovaného komunistického státu 47letého Jihokorejce zastřelili, není jasné, podle agentury Jonhap není vyloučené, že jednali v souladu s příkazy proti šíření koronaviru. V červenci vyvolal poplach v KLDR navrátilec z Jižní Koreje, kvůli kterému úřady uzavřely příhraniční město Kesong a tisícům lidí nařídily karanténu. Světová zdravotnická organizace později uvedla, že výsledky testu tohoto člověka byly neprůkazné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy