Fotky: Zátah česko-indonéských ochranářů na zloděje želvích vajec v souostroví Derawan

Ukrytá želví vajíčka v podpalubí pytlácké lodi.
Skupina Wildlife Guards (vlevo Michal Gálik, vpravo Tomáš Ouhel) se zabavenýma želvíma vajíčkama a trhavinou.
Během zátahu na pytláckou loď.
Trhavina pro ilegální lov ryb.
Dva z chycených pytláků.
Foto: Wildlife Guards
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková, Wildlife Guards
5. 5. 2018 10:00
Koncem března zadržela jednotka Indonéského námořnictva loď se šestičlennou posádkou a 1209 ukradenými vejci mořských želv. Kromě toho bylo na lodi až pět kilogramů výbušniny pro lov dynamitem a deset lahví určených pro výrobu trhaviny. Celá akce byla dlouho připravovaný zásah česko-slovenské, nově vzniklé skupiny Wildlife Guards specializující se na vyšetřování a rozkrývání organizovaného zločinu na přírodním bohatství. Účastnilo se jí také především indonéské námořnictvo a nezisková organizace Konservasi Biota Laut Berau, ve které působí i česká zooložka Hana Svobodova ze Zoo Hodonín.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy