Zamilovaný Vietnamec vesloval 18 dnů do Indie za ženou, jedl jen instantní nudle

ČTK ČTK
25. 3. 2022 9:37
Příslušníci thajské pobřežní stráže a místní rybáři zachránili z moře Vietnamce, který se pokusil sám doveslovat na nafukovacím člunu z Thajska do Indie za manželkou, od níž ho odřízla pandemie covidu-19.
Foto: Navy Photo

Sedmatřicetiletý Vietnamec svým zachráncům řekl, že do Thajska přiletěl 2. března a měl v plánu přestoupit na další let do Bombaje za svou indickou manželkou, s níž se oženil před dvěma lety. Informoval o tom zpravodajský server Bangkok Post.

Nedostal ale vízum, a tak odjel autobusem z Bangkoku na ostrov Pchúket. Tam si místo letenky koupil dva a půl metru dlouhý nafukovací člun, do něj uložil své zavazadlo, lahev s vodou a asi deset balíčků instantních nudlí, a vydal se na více než 2000 kilometrů dlouhou plavbu.

Thajští rybáři, kteří následně zavolali pobřežní stráž, ho objevili poté, co strávil sám 18 dní a nocí na moři a doplul 14 kilometrů daleko od Similanských ostrovů. Od Pchúketu tak urazil vzdálenost asi 100 kilometrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy