Začínající zpěvačka a módní ikona Instagramu budí nevídaný zájem. Nikdo netuší, kdo avatarku stvořil

Magazín Magazín
10. 2. 2018 7:30
Dvacetiletou vycházející hvězdu a modelku sleduje na Instagramu 552 tisíc uživatelů. Její identitu zkoumají světová média již od roku 2016. Přesto stále není známo, kdo za avatarkou stojí.
Miquela Sousaová.
Miquela Sousaová. | Foto: https://www.instagram.com/lilmiquela/

Miquela Sousaová je dvacetiletá vycházející popová hvězda, jejíž debutový singl Not Mine se v srpnu stal hitem na Spotify. Na Instagramu, kde pravidelně zveřejňuje své šaty a zapojuje se do rozličných kampaní, ji sleduje 552 tisíc uživatelů.

🌹🌹🌹🌹🌹

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

Pravidelně se fotí v oblečení oblíbených značek, jako je Supreme, Chanel či Prada. Nechybí ani fotky s vrstevníky z Los Angeles či s americkými hudebníky.

lol we had to

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

Přestože mnohé příspěvky vypadají reálně, Sousaová je ve skutečnosti počítačově vytvořený avatar.

Podle některých je kombinací 3D modelu a skutečné osoby

Její existence je předmětem mnoha diskusí, zda se jedná o umělecký projekt, šíření fake news, či promyšlený marketingový tah. Avatar dívky se totiž na sociálních sítích objevuje na fotkách ve slavných losangeleských klubech nebo na vernisážích populárních uměleckých galerií.

Watched the Kylie baby video and now I gotta rethink everything.

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

Přestože autor avatara modelky je stále předmětem otázek, podle některých amerických expertů se jedná o kombinaci 3D modelu a skutečného člověka. Samotnou Miquel Sousaovou se prostřednictvím sociálních sítí či e-mailu snažilo kontaktovat již několik světových médií, mezi nimi třeba i The Independent či Washington Post.

Waiting in line to get that tourist shot. SIKE. 😂

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

V září 2017 byl na serveru Billboard zveřejněn rozhovor s mladou zpěvačkou,který zprostředkovala její PR agentura. Přiznala v něm, že její otec pochází z Brazílie.

Stealing Molly's #TBT but honestly shoulda stole those glasses 😍😍😍

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

V jiném rozhovoru s časopisem Vogue zase zmínila, že identita, obzvláště dnes, je velmi nestálá a právě to je něco, co činí mladého člověka svobodným. "Myslím, že mám pořád na mysli to, že moje generace přijímá nové identity," citoval Vogue Sousaovou.

Kdo stojí za touto nepolapitelnou virtuální osobou, je však stále záhadou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy