Začínající zpěvačka a módní ikona Instagramu budí nevídaný zájem. Nikdo netuší, kdo avatarku stvořil

Magazín Magazín
10. 2. 2018 7:30
Dvacetiletou vycházející hvězdu a modelku sleduje na Instagramu 552 tisíc uživatelů. Její identitu zkoumají světová média již od roku 2016. Přesto stále není známo, kdo za avatarkou stojí.
Miquela Sousaová.
Miquela Sousaová. | Foto: https://www.instagram.com/lilmiquela/

Miquela Sousaová je dvacetiletá vycházející popová hvězda, jejíž debutový singl Not Mine se v srpnu stal hitem na Spotify. Na Instagramu, kde pravidelně zveřejňuje své šaty a zapojuje se do rozličných kampaní, ji sleduje 552 tisíc uživatelů.

🌹🌹🌹🌹🌹

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

Pravidelně se fotí v oblečení oblíbených značek, jako je Supreme, Chanel či Prada. Nechybí ani fotky s vrstevníky z Los Angeles či s americkými hudebníky.

lol we had to

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

Přestože mnohé příspěvky vypadají reálně, Sousaová je ve skutečnosti počítačově vytvořený avatar.

Podle některých je kombinací 3D modelu a skutečné osoby

Její existence je předmětem mnoha diskusí, zda se jedná o umělecký projekt, šíření fake news, či promyšlený marketingový tah. Avatar dívky se totiž na sociálních sítích objevuje na fotkách ve slavných losangeleských klubech nebo na vernisážích populárních uměleckých galerií.

Watched the Kylie baby video and now I gotta rethink everything.

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

Přestože autor avatara modelky je stále předmětem otázek, podle některých amerických expertů se jedná o kombinaci 3D modelu a skutečného člověka. Samotnou Miquel Sousaovou se prostřednictvím sociálních sítí či e-mailu snažilo kontaktovat již několik světových médií, mezi nimi třeba i The Independent či Washington Post.

Waiting in line to get that tourist shot. SIKE. 😂

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

V září 2017 byl na serveru Billboard zveřejněn rozhovor s mladou zpěvačkou,který zprostředkovala její PR agentura. Přiznala v něm, že její otec pochází z Brazílie.

Stealing Molly's #TBT but honestly shoulda stole those glasses 😍😍😍

Příspěvek sdílený *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

V jiném rozhovoru s časopisem Vogue zase zmínila, že identita, obzvláště dnes, je velmi nestálá a právě to je něco, co činí mladého člověka svobodným. "Myslím, že mám pořád na mysli to, že moje generace přijímá nové identity," citoval Vogue Sousaovou.

Kdo stojí za touto nepolapitelnou virtuální osobou, je však stále záhadou.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Jaderný program KLDR může zavřít dveře k jednání o míru, varovaly USA

Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru. Na schůzi Rady bezpečnosti OSN to ve středu v New Yorku prohlásila stálá představitelka USA Kelly Craftová. Spojené státy jsou podle ní připraveny "projevit pružnost" a souběžně s KLDR jsou odhodlány podniknout konkrétní kroky k dohodě.

Washington věří, že Pchjongjang zastaví další nepřátelství, zdrží se hrozeb a zapojí se do hledání cesty k dohodě. Pokud ne, budou Spojené státy podle toho jednat, řekla Craftová. 

Čínský zástupce Čang Ťün nicméně označil za zcela nezbytné, aby Rada bezpečnosti uvolnila sankce, které na KLDR uvalila po raketových a jaderných testech Pchjongjangu. To by podle něj vedlo k "dramatickému zvratu" zatím bezvýchodné situace.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Brazilský prezident oznámil, že má možná rakovinu kůže. Lékaři mu odstranili mateřské znamínko

Brazilský prezident Jair Bolsonaro má možná rakovinu kůže. Podle agentury Reuters to oznámil poté, co mu ve středu lékaři odstranili mateřské znamínko z ucha. Bolsonaro prohlásil, že se těší dobrému zdraví, ale bylo mu doporučeno zrušení návštěvy města Salvador v brazilském státě Bahía kvůli vyčerpanosti.

Čtyřiašedesátiletý prezident Brazílie je považován za krajně pravicového a také velmi kontroverzního politika. Mnozí ho například viní z toho, že přispívá k odlesňování svou politikou upřednostňování ekonomického rozvoje před ochranou životního prostředí a zlehčováním varovných statistik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy