V Abú Dhabí postavili park za miliardu dolarů. Batman s Tomem a Jerrym mají přilákat víc turistů

Magazín Magazín, CNN
26. 7. 2018 8:58
Producentská společnost Warner Bros. otevřela v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abú Dhabí tematický zábavní park. Stál miliardu dolarů a je jedním z největších zábavních parků na světě.
Video z otevření parku. | Video: Warner Bros. World Grand Opening

Nový vnitřní zábavní park americké producentské společnosti Warner Bros. byl otevřen v pondělí na uměle vybudovaném ostrově Yas, patnáct minut jízdy od Abú Dhabí. Rozkládá se na zhruba patnácti kilometrech čtverečních a je rozdělen do šesti tematických celků, včetně supermanovského Metropolisu a batmanovského Gotham City. 

Warner Bros Abu Dhabi
Warner Bros Abu Dhabi | Foto: Profimedia.cz

Návštěvníkům nabízí celkem 29 projížděk, včetně možnosti svézt se Batwingovým vozem, potkat se s postavami z animovaných filmů a seriálů Scooby-Doo, Flintstoneovi či Tom a Jerry. 

Park je jedním z největších vnitřních zábavních center na světě, takže se návštěvníci nemusí bát, že by trávili hodiny na pouštním slunci. V interiéru je neustále denní světlo a pracovat tu bude zhruba tisícovka lidí.

Warner Bros park Abu Dhabi
Warner Bros park Abu Dhabi | Foto: Profimedia.cz

Náklady na vybudování parku se odhadují na miliardu dolarů. Za parkem stojí společnost Miral Asset Management, která se stará o budování infrastruktury na umělém ostrově.

Slavnostnímu otevření přihlížel viceprezident Spojených arabských emirátů Muhammad bin Rašíd Al Maktúm a korunní princ emirátu Mohammed bin Zayed Al Nahyan. 

Autoři zábavního parku doufají, že přilákají na ostrov více lidí než dosud. V roce 2015 ho podle CNN navštívilo 25 milionů lidí. Na ostrově se již nachází zábavní park Ferrari World, extrémně rychlá horská dráha Formula Rossa či závodní okruh formule 1 Yas Marina.

 

Právě se děje

Další zprávy