Učitel si vzal za poslední tři roky 769 dnů dovolené. Tajně dělal druhou práci

Magazín Magazín
12. 9. 2021 18:39
Sedmačtyřicetiletý italský učitel matematiky měl vše dobře spočítané. Během tří let si vybral 796 dnů dovolené, aby si mohl přivydělávat druhou prací. Přišel si tak v přepočtu téměř na dva a půl milionu korun. Muže teď čeká soud.
Foto: Shutterstock

Italský matikář “vyučoval” na Istituto Tecnico ve městě Pordenone v severní části Itálie. Během tří let žádal nadřízené o stále více dnů volna, tvrdil, že je nemocný nebo že se musí starat o děti.  V praxi tak vůbec nechodil do práce, přestože v ní byl stále oficiálně zaměstnaný.

Že něco není v pořádku, zjistili jeho rozzlobení kolegové, kteří kvůli obrovským absencím kontaktovali policii, píše web LADbible. I když měl vyučující potřebnou lékařskou dokumentaci od rodinného doktora v sicilském městě Agrigento, policie pátrala dál.

Pomocí stop, jako byly platby mýtného nebo účty z hotelů, vyšetřovatelé odhalili, že učitel cestoval po celé Itálii. Spolupracoval s různými firmami a živil se jako konzultant.

Díky této pracovní bokovce, nemocenské a přídavkům na děti si vydělal v přepočtu 2 787 400 korun.

Vyučujícího teď čeká soudní řízení a podvodně získané peníze musí vrátit.

Mohlo by vás zajímat: Maturita z matiky? Propad znalostí je velký, nízká laťka se těžko zvedá, říká Jančařík

Snížení hranice úspěšnosti u didaktického testu z matematiky? Nebyla žádná dobrá varianta, s touto souhlasím, říká matematik Antonín Jančařík. | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy