BBC po úmrtí prince Philipa zlomila rekord diváckých stížností, přišlo jich 111 tisíc

"Britské ženy neumí vařit." Princ Philip a jeho kousavé poznámky
Princ Philip, který zemřel v pátek ve svých 99 letech, se s Alžbětou oženil v roce 1947. "Bla bla bla, tak už pojďme dál," řekl jednou své ženě, když se při návštěvě latinskoamerického Belize bavila se svými hostiteli.
S královnou přivedli na svět čtyři potomky. Když jednou vévoda navštívil výstavu "tradičního" etiopského umění, prohlásil: "Vypadá to jako něco, co by moje dcera přinesla z hodiny výtvarné výchovy." Jeho jediné dceři, princezně Anně, bylo tehdy 15 let.
Ostatně o své dceři řekl ještě jedno slavné hodnocení: "Pokud to neprdí nebo nejí slámu, tak ji to nezajímá." Anna byla mimo jiné mistryní Evropy v jezdectví.
S Alžbětou Philip jezdil na nejrůznější oficiální návštěvy – například v roce 2000 do Berlína na otevření britské ambasády, která stála 18 milionů liber. "To je obrovské plýtvání prostorem," okomentoval budovu.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
13. 4. 2021 9:13
Mimořádné vysílání, které britská televizní stanice BBC zařadila po pátečním úmrtí prince Philipa, zlomilo rekord v počtu diváckých stížností. Téměř 111 tisíc lidí vyjádřilo svou nespokojenost mimo jiné s tím, že kvůli příspěvkům a vzpomínkám na zesnulého manžela královny Alžběty II. přišli o své oblíbené pořady, jako je seriál EastEnders či kuchařská soutěž MasterChef.

Stanice BBC One a BBC Two zasvětily páteční večerní vysílání programům o princi Philipovi - a jejich sledovanost se propadla, jak diváci vypnuli televizi úplně, anebo přepnuli na Channel 4, který vysílal dokumentární sérii Televize vás vidí.

Podle interního záznamu BBC, který měli novináři deníku The Guardian možnost vidět, dostala televize během víkendu bezprecedentní počet diváckých stížností. Zdá se, že vysílání věnované princi Philipovi vyvolalo jednu z nejvíce negativních reakcí, s jakými se programy BBC kdy setkaly.

Během několika hodin po úmrtí prince Philipa byl počet stížností tak velký, že BBC na své stránky vložila formulář, který měl divácké připomínky urychlit. Krom rozsahu vysílání věnovaného Philipovi BBC dostala také stížnosti na to, že moderátoři neměli dostatečně smuteční šaty - a 116 lidí si stěžovalo, že BBC lidem příliš usnadnila možnost si stěžovat.

Dosud nejvyšší počet stížností - asi 63 tisíc - BBC zaznamenala v roce 2005 po odvysílání muzikálu Jerry Springer: The Opera, který vyvolal vlnu kritiky křesťanských skupin.

BBC odmítla uniklé víkendové údaje komentovat s tím, že ve čtvrtek vydá formální vyjádření.

Mohlo by vás zajímat: Princ Charles vzpomíná na svého otce

Můj drahý táta byl velmi mimořádný člověk, vzpomínají na prince Philipa jeho synové | Video: Associated Press, Instagram/The Royal Family
 

Právě se děje

před 35 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy