Žufánek vypálil "sejvovici" z české hry Kingdom Come. Vyprodala se za hodinu

map map
13. 9. 2018 16:45
Za necelou hodinu se vyprodala speciální edice lihoviny, kterou vypálil ovocný lihovar Žufánek ve spolupráci s českým herním studiem Warhorse. Podle Martina Žufánka s takovýmto zájmem nikdo nepočítal a dá se předpokládat, že vznikne další várka.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance | Foto: Warhorse

Sejvovice je důležitý a vzácný nápoj ve středověké videohře Kingdom Come: Deliverance, díky kterému mohou hráči uložit svůj postup v příběhu.

Sejvovice
Sejvovice | Foto: Žufánek

Do reálného života ji nedávno převedl lihovar Žufánek, který připravil pro Warhorse speciální edici své pálenky. Ta byla k dostání jako propagační předmět nebo na videoherní výstavě Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem, kterou každoročně navštíví stovky tisíc lidí.

Sejvovice se mezi fanoušky Kingdom Come stala kvůli vysoké obtížnosti hry velmi vyhledávanou položkou a získala takřka kultovní status.

Žufánek se teď po dohodě s Warhorsem rozhodl doprodat zásoby a nabídl 180 lahviček 50procentního alkoholu volně k prodeji. Přestože se jedno deci prodávalo za 115 korun, za 57 minut od zveřejnění nabídky na Facebooku se sejvovice vyprodala.

"Nikdo s tím moc nepočítal, a tak asi určitě připravíme další várku. Tentokrát možná i velké, půllitrové lahve," řekl Aktuálně.cz Martin Žufánek z rodinného lihovaru.

Kingdom Come: Deliverance je středověké RPG, které vyšlo 13. února pro PC a herní konzole. Hry se celosvětově prodalo během prvního týdne milion kopií.

Video: První pohled na nové rozšíření hry Kingdom Come: Deliverance

Autoři lákají na adrenalinové souboje, detektivní práci i osobitý humor a dynamiku mezi hlavním hrdinou Jindřichem ze Skalice a panem Ptáčkem | Video:
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy