Žufánek vypálil "sejvovici" z české hry Kingdom Come. Vyprodala se za hodinu

map map
13. 9. 2018 16:45
Za necelou hodinu se vyprodala speciální edice lihoviny, kterou vypálil ovocný lihovar Žufánek ve spolupráci s českým herním studiem Warhorse. Podle Martina Žufánka s takovýmto zájmem nikdo nepočítal a dá se předpokládat, že vznikne další várka.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance | Foto: Warhorse

Sejvovice je důležitý a vzácný nápoj ve středověké videohře Kingdom Come: Deliverance, díky kterému mohou hráči uložit svůj postup v příběhu.

Sejvovice
Sejvovice | Foto: Žufánek

Do reálného života ji nedávno převedl lihovar Žufánek, který připravil pro Warhorse speciální edici své pálenky. Ta byla k dostání jako propagační předmět nebo na videoherní výstavě Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem, kterou každoročně navštíví stovky tisíc lidí.

Sejvovice se mezi fanoušky Kingdom Come stala kvůli vysoké obtížnosti hry velmi vyhledávanou položkou a získala takřka kultovní status.

Žufánek se teď po dohodě s Warhorsem rozhodl doprodat zásoby a nabídl 180 lahviček 50procentního alkoholu volně k prodeji. Přestože se jedno deci prodávalo za 115 korun, za 57 minut od zveřejnění nabídky na Facebooku se sejvovice vyprodala.

"Nikdo s tím moc nepočítal, a tak asi určitě připravíme další várku. Tentokrát možná i velké, půllitrové lahve," řekl Aktuálně.cz Martin Žufánek z rodinného lihovaru.

Kingdom Come: Deliverance je středověké RPG, které vyšlo 13. února pro PC a herní konzole. Hry se celosvětově prodalo během prvního týdne milion kopií.

Video: První pohled na nové rozšíření hry Kingdom Come: Deliverance

Autoři lákají na adrenalinové souboje, detektivní práci i osobitý humor a dynamiku mezi hlavním hrdinou Jindřichem ze Skalice a panem Ptáčkem | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy