Žufánek vypálil "sejvovici" z české hry Kingdom Come. Vyprodala se za hodinu

map map
13. 9. 2018 16:45
Za necelou hodinu se vyprodala speciální edice lihoviny, kterou vypálil ovocný lihovar Žufánek ve spolupráci s českým herním studiem Warhorse. Podle Martina Žufánka s takovýmto zájmem nikdo nepočítal a dá se předpokládat, že vznikne další várka.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance | Foto: Warhorse

Sejvovice je důležitý a vzácný nápoj ve středověké videohře Kingdom Come: Deliverance, díky kterému mohou hráči uložit svůj postup v příběhu.

Sejvovice
Sejvovice | Foto: Žufánek

Do reálného života ji nedávno převedl lihovar Žufánek, který připravil pro Warhorse speciální edici své pálenky. Ta byla k dostání jako propagační předmět nebo na videoherní výstavě Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem, kterou každoročně navštíví stovky tisíc lidí.

Sejvovice se mezi fanoušky Kingdom Come stala kvůli vysoké obtížnosti hry velmi vyhledávanou položkou a získala takřka kultovní status.

Žufánek se teď po dohodě s Warhorsem rozhodl doprodat zásoby a nabídl 180 lahviček 50procentního alkoholu volně k prodeji. Přestože se jedno deci prodávalo za 115 korun, za 57 minut od zveřejnění nabídky na Facebooku se sejvovice vyprodala.

"Nikdo s tím moc nepočítal, a tak asi určitě připravíme další várku. Tentokrát možná i velké, půllitrové lahve," řekl Aktuálně.cz Martin Žufánek z rodinného lihovaru.

Kingdom Come: Deliverance je středověké RPG, které vyšlo 13. února pro PC a herní konzole. Hry se celosvětově prodalo během prvního týdne milion kopií.

Video: První pohled na nové rozšíření hry Kingdom Come: Deliverance

Autoři lákají na adrenalinové souboje, detektivní práci i osobitý humor a dynamiku mezi hlavním hrdinou Jindřichem ze Skalice a panem Ptáčkem | Video:
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

V nemocnici, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, Filipa přijali ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

před 16 minutami

Německem se táhne krvavá stopa pravicového extremismu, řekl ministr vnitra

Masakr v Hanau byl podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera jednoznačně rasisticky motivovaným teroristickým útokem. Navíc už třetím pravicově extremisticky motivovaným útokem během pár měsíců. Seehofer to řekl v pátek na tiskové konferenci v Berlíně. Varoval před tím, že by se někdo čin mohl pokusit napodobit. Německo v reakci zpřísňuje bezpečnostní opatření v celé zemi.

"Ohrožení ze strany antisemitismu, rasismu a pravicového extremismu je v Německu velmi vysoké," uvedl ministr vnitra, podle něhož se od vražd neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU) z let 2000 až 2007 zemí až po dnešek táhne "krvavá stopa pravicového extremismu". Připomněl i loňskou vraždu regionálního politika vládních křesťanských demokratů Waltera Lübckeho a také útok na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, kde zemřeli dva lidé. V obou případech jsou podezřelí pravicoví radikálové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy