Žufánek vypálil "sejvovici" z české hry Kingdom Come. Vyprodala se za hodinu

map map
13. 9. 2018 16:45
Za necelou hodinu se vyprodala speciální edice lihoviny, kterou vypálil ovocný lihovar Žufánek ve spolupráci s českým herním studiem Warhorse. Podle Martina Žufánka s takovýmto zájmem nikdo nepočítal a dá se předpokládat, že vznikne další várka.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance | Foto: Warhorse

Sejvovice je důležitý a vzácný nápoj ve středověké videohře Kingdom Come: Deliverance, díky kterému mohou hráči uložit svůj postup v příběhu.

Sejvovice
Sejvovice | Foto: Žufánek

Do reálného života ji nedávno převedl lihovar Žufánek, který připravil pro Warhorse speciální edici své pálenky. Ta byla k dostání jako propagační předmět nebo na videoherní výstavě Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem, kterou každoročně navštíví stovky tisíc lidí.

Sejvovice se mezi fanoušky Kingdom Come stala kvůli vysoké obtížnosti hry velmi vyhledávanou položkou a získala takřka kultovní status.

Žufánek se teď po dohodě s Warhorsem rozhodl doprodat zásoby a nabídl 180 lahviček 50procentního alkoholu volně k prodeji. Přestože se jedno deci prodávalo za 115 korun, za 57 minut od zveřejnění nabídky na Facebooku se sejvovice vyprodala.

"Nikdo s tím moc nepočítal, a tak asi určitě připravíme další várku. Tentokrát možná i velké, půllitrové lahve," řekl Aktuálně.cz Martin Žufánek z rodinného lihovaru.

Kingdom Come: Deliverance je středověké RPG, které vyšlo 13. února pro PC a herní konzole. Hry se celosvětově prodalo během prvního týdne milion kopií.

Video: První pohled na nové rozšíření hry Kingdom Come: Deliverance

Autoři lákají na adrenalinové souboje, detektivní práci i osobitý humor a dynamiku mezi hlavním hrdinou Jindřichem ze Skalice a panem Ptáčkem | Video:
 

Právě se děje

před 16 minutami

Novým bezpečnostním poradcem Trumpa by se měl stát vyslanec pro záležitosti rukojmích O´Brian

Trump oznámil, že hodlá do funkce svého bezpečnostního poradce jmenovat Roberta O'Briena, dosavadního zvláštního vyslance pro záležitosti rukojmích. O'Brien, jenž například nedávno dohlížel na soudní proces s rapperem A$AP Rockym ve Švédsku, byl jedním z prezidentových favoritů. Poslední poradce John Bolton rezignoval 10. září kvůli názorovým neshodám s Trumpem. 

před 1 hodinou

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy