Vzniká fanouškovský dabing do Kingdom Come. Tvůrcům přispěl 100 tisíc i Dan Vávra

Marek Pros Marek Pros
5. 5. 2021 13:02
Kingdom Come: Deliverence bude mluvit česky. Postarají se o to nadšenci, kteří do projektu ulovili zvučná jména. Hlasy středověké hře propůjčí Jan Přeučil, Karel Zima nebo Petr Gelnar. Projekt finančně podpořil i hlavní scenárista Dan Vávra.
Podívejte se na ukázku českého dabingu Kingdom Come: Deliverence | Video: Megarana Studios a Pilger Film

Hra Kingdom Come: Deliverance vyšla před třemi roky a určitý okruh hráčů se stále obtížně smiřuje s faktem, že v ní chybí český dabing. Tvůrci z Megarana Studios a Pilger Film se proto rozhodli, že si středověký titul namluví sami. 

Ulovili řadu profesionálních herců a před pár dny se pochlubili dalšími výsledky. Hlavní postavu Jindřicha dabuje Richard Wágner, jehož hlas zazněl i v loňském remaku Mafie, v dalších rolích se objeví Jan Přeučil, herečka Jihočeského divadla Eliška Brumovská, Karel Zima nebo Petr Gelnar, píše web Vortex.

Do projektu se zapojil i hlavní scenárista studia Warhorse Dan Vávra, který projekt podpořil 100 tisíci korunami. "Momentálně je bez šance, aby to vzniklo oficiálně. Primárním problémem je čas, ten nebyl ani okolo vydání a už vůbec není teď. Až sekundárním problémem jsou peníze, ale stálo by to opravdu docela hodně a v současné situaci by se to už nejspíš nezaplatilo a tím pádem je to z hlediska byznysu bohužel příliš riskantní," vysvětlil na Facebooku. Tvůrcům přislíbil, že jim zkusí sehnat dobré studio na natáčení. 

Dabing pro cutscény (krátké filmy ve hře) je téměř hotový, a Megarana Studios a Pilger Film obracejí své síly k nadabování zbytku hry, což je podle Dana Vávry "největší a nejtěžší kus práce". Tvůrcům proto slíbil, že pokud budou mít do dvou týdnů na transparentním účtu 250 tisíc, podpoří je dalšími 100 tisíci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Rektorem ČVUT bude i v dalším období jaderný fyzik Petráček

Rektorem Českého vysokého učení technického (ČVUT) bude i v dalším funkčním období jaderný fyzik a nynější rektor Vojtěch Petráček. Do funkce ho ve středu zvolil akademický senát univerzity. Petráčkovo další volební období by po jeho jmenování prezidentem mělo začít v únoru příštího roku. Nejstarší technickou univerzitu ve střední Evropě by měl vést do konce ledna 2026.

Středeční volby se účastnilo 36 z 45 členů senátu, část členů se podle předsedy Jana Janouška v minulých dnech omluvila, přičemž omluvenky podle Janouška souvisely s epidemií covidu-19. Už v prvním kole volby získal sedmapadesátiletý Petráček nadpoloviční většinu hlasů všech členů senátu.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Stát zřejmě získá větší přehled o pracovní době strojvedoucích, senátoři novelu schválili

Stát zřejmě získá přehled o dodržování pracovní doby a doby odpočinku strojvedoucích na dráze. Umožní mu to novela drážního zákona, kterou ve středu beze změny schválil Senát. Musí ji ještě podepsat prezident. Jde o jeden z posledních zákonů, který schválila Sněmovna těsně před volbami. Pokud by ho Senát zamítl nebo vrátil, návrh by skončil svoji legislativní pouť, protože minulé volební období Sněmovny již skončilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy