Vzniká fanouškovský dabing do Kingdom Come. Tvůrcům přispěl 100 tisíc i Dan Vávra

Marek Pros Marek Pros
5. 5. 2021 13:02
Kingdom Come: Deliverence bude mluvit česky. Postarají se o to nadšenci, kteří do projektu ulovili zvučná jména. Hlasy středověké hře propůjčí Jan Přeučil, Karel Zima nebo Petr Gelnar. Projekt finančně podpořil i hlavní scenárista Dan Vávra.
Podívejte se na ukázku českého dabingu Kingdom Come: Deliverence | Video: Megarana Studios a Pilger Film

Hra Kingdom Come: Deliverance vyšla před třemi roky a určitý okruh hráčů se stále obtížně smiřuje s faktem, že v ní chybí český dabing. Tvůrci z Megarana Studios a Pilger Film se proto rozhodli, že si středověký titul namluví sami. 

Ulovili řadu profesionálních herců a před pár dny se pochlubili dalšími výsledky. Hlavní postavu Jindřicha dabuje Richard Wágner, jehož hlas zazněl i v loňském remaku Mafie, v dalších rolích se objeví Jan Přeučil, herečka Jihočeského divadla Eliška Brumovská, Karel Zima nebo Petr Gelnar, píše web Vortex.

Do projektu se zapojil i hlavní scenárista studia Warhorse Dan Vávra, který projekt podpořil 100 tisíci korunami. "Momentálně je bez šance, aby to vzniklo oficiálně. Primárním problémem je čas, ten nebyl ani okolo vydání a už vůbec není teď. Až sekundárním problémem jsou peníze, ale stálo by to opravdu docela hodně a v současné situaci by se to už nejspíš nezaplatilo a tím pádem je to z hlediska byznysu bohužel příliš riskantní," vysvětlil na Facebooku. Tvůrcům přislíbil, že jim zkusí sehnat dobré studio na natáčení. 

Dabing pro cutscény (krátké filmy ve hře) je téměř hotový, a Megarana Studios a Pilger Film obracejí své síly k nadabování zbytku hry, což je podle Dana Vávry "největší a nejtěžší kus práce". Tvůrcům proto slíbil, že pokud budou mít do dvou týdnů na transparentním účtu 250 tisíc, podpoří je dalšími 100 tisíci.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy