Videoherní série Assassin's Creed se dočká vlastního seriálu, natočí ho Netflix

Magazín Magazín
27. 10. 2020 15:01
Netflix natáčí akční seriál na motivy úspěšné videoherní série Assassin's Creed. Na sociálních sítích to oznámil animovaným červeným logem.
Assassin’s Creed: Valhalla
Assassin’s Creed: Valhalla | Foto: Ubisoft

Seriál je součástí dohody mezi Ubisoftem, který videoherní sérii produkuje, a Netflixem. Výkonnými producenty jsou Jason Altman a Danielle Kreinik. "Máme radost, že s Netflixem natočíme seriál a prohloubíme svět Assassin's Creed," citoval web Variety Altmana.

Assassin's Creed patří mezi nejslavnější videoherní série, první díl si mohli hráči zahrát před již v roce 2007, tehdy pronikli do dlouhověkého boje mezi asasíny a templáři. Od té doby se podívali do staré Paříže či Londýna, šplhali po pyramidách starověkého Egypta nebo navštívili antické Řecko.

Nový díl série s podtitulem Valhalla vyjde 10. listopadu a hráče zavede do vikingských dob konce 9. století. Na hře pracovalo 15 studií po celém světě a slibuje i hromadné bitvy a nájezdy na anglická města.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Sněmovna zřejmě zachová 14 volebních krajů, jeden chce jen ANO

Sněmovna pravděpodobně zachová 14 volebních krajů při volbách do horní komory. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem prosazuje v podstatě jen vládní hnutí ANO. Opoziční SPD od toho v zájmu dohody ustoupila, oznámil ve čtvrtek předseda poslanců tohoto hnutí Radim Fiala. Podle předsedy poslanců ČSSD Jana Chvojky nemá smysl se jedním volebním obvodem zabývat kvůli odmítavému postoji Senátu, bez jehož souhlasu nelze změnu volebních pravidel přijmout.

ANO podle předsedy sněmovny Radka Vondráčka pokládá jeden volební obvod za nejspravedlivější, ale přiznal, že je v tom vládní hnutí osamoceno. S jedním obvodem počítá jedna ze dvou variant vládní volební novely, kterou by ANO chtělo projednat souběžně s rozjednanou konkurenční předlohou KDU-ČSL. Pro výslednou úpravu volebních pravidel chce použít vládní předlohu, jejíž projednávání má sněmovna zahájit příští úterý.

Parlament musí ve volebním zákoně nahradit především způsob přepočtu voličských hlasů na poslanecké mandáty, neboť předchozí model zrušil Ústavní soud jako nespravedlivý. KSČM by podle svého předsedy Vojtěcha Filipa chtěla obnovení volebního modelu, který platil do konce 90. let, aby mohly obsazení poslaneckých mandátů více ovlivnit kandidující strany.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Devětadevadesátiletý princ Philip podstoupil neupřesněnou srdeční proceduru. Proběhla úspěšně

Britský princ Philip podstoupil úspěšnou srdeční proceduru, oznámil Buckinghamský palác, aniž by uvedl podrobnosti. V nemocnici zůstane 99letý manžel Alžběty II. ještě několik dní. Philip byl hospitalizován 16. února poté, co se mu udělalo nevolno. Byl léčen kvůli neupřesněné infekcí, která však nesouvisí s covidem-19. V pondělí byl převezen z jedné nemocnice do druhé v centrálním Londýně kvůli testům srdce a pokračování v léčbě infekce.

"Vévoda z Edinburghu včera (ve středu) podstoupil v nemocnici sv. Bartoloměje úspěšnou proceduru kvůli předchozím srdečním problémům," uvedl palác.

"Jeho královská výsost zůstane několik dní v nemocnici na léčení, kvůli odpočinku a zotavení," sdělil rovněž Buckinghamský palác v prohlášení.

Čtyřiadevadesátiletá královna Alžběta II. mezitím zůstává na hradě Windsor západně od Londýna. Ona i její manžel už byli očkováni proti covidu-19.

Princ Philip v posledních deseti letech několikrát vyhledal nemocniční péči, protože se mu vracela infekce močového měchýře. O Vánocích 2011 podstoupil operaci kvůli zablokované srdeční tepně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy