Videoherní série Assassin's Creed se dočká vlastního seriálu, natočí ho Netflix

Magazín Magazín
27. 10. 2020 15:01
Netflix natáčí akční seriál na motivy úspěšné videoherní série Assassin's Creed. Na sociálních sítích to oznámil animovaným červeným logem.
Assassin’s Creed: Valhalla
Assassin’s Creed: Valhalla | Foto: Ubisoft

Seriál je součástí dohody mezi Ubisoftem, který videoherní sérii produkuje, a Netflixem. Výkonnými producenty jsou Jason Altman a Danielle Kreinik. "Máme radost, že s Netflixem natočíme seriál a prohloubíme svět Assassin's Creed," citoval web Variety Altmana.

Assassin's Creed patří mezi nejslavnější videoherní série, první díl si mohli hráči zahrát před již v roce 2007, tehdy pronikli do dlouhověkého boje mezi asasíny a templáři. Od té doby se podívali do staré Paříže či Londýna, šplhali po pyramidách starověkého Egypta nebo navštívili antické Řecko.

Nový díl série s podtitulem Valhalla vyjde 10. listopadu a hráče zavede do vikingských dob konce 9. století. Na hře pracovalo 15 studií po celém světě a slibuje i hromadné bitvy a nájezdy na anglická města.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy