Tvůrce Dooma 2 vydal po 28 letech nový level, chce vybrat peníze na pomoc Ukrajině

Magazín Magazín
3. 3. 2022 13:51
Spolutvůrce slavné videohry John Romero vydal zbrusu novou úroveň pro Doom 2, jejíž výtěžek půjde na humanitární pomoc Ukrajině. Mapa se jmenuje One Humanity (Jednotné lidstvo) a je to první level do hry Doom 2, který Romero vydal od jejího uvedení na trh v roce 1994. 
Nová úroveň do hry Doom 2 od Johna Romera
Nová úroveň do hry Doom 2 od Johna Romera | Foto: John Romero

"Abych podpořil lidi na Ukrajině a humanitární úsilí Červeného kříže a fondu OSN pro mimořádné události, vydávám novou úroveň za příspěvek pět eur," napsal na Twitteru. Nový obsah je ke stažení na Romerových webových stránkách a sto procent z vybraných peněz poputuje na konto uvedených organizací. 

Ukrajina rovněž požádala PlayStation a Xbox, aby přestaly podporovat Rusko a přestaly prodávat svoje videohry a konzole na tamním trhu. Několik filmových studií již přestalo v zemi uvádět nové filmy a společnost Apple zde již neprodává žádné produkty.

Ukrajinský vývojářský tým GSC Game World navíc oznámil, že vývoj hry Stalker 2 se "přesunul na vedlejší kolej", protože se společnost v této době více soustředí na ochranu sebe a svých rodin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Věkové rozpětí pro dobrovolná očkování proti HPV a meningogkokům se rozšíří

Věkové rozpětí pro hrazené dobrovolné očkování dívek a chlapců proti lidskému papilomaviru (HPV) a proti meningokokům se zřejmě rozšíří. Nově budou moci očkovat také hygienici a epidemiologové. Změny přinesou senátní úpravy vládní novely o ochraně veřejného zdraví, které dnes schválila Sněmovna. Předloha pojednávala v původní podobě jen o bezpečnosti dodávek pitné vody. Nyní ji dostane k podpisu prezident Petr Pavel.

Očkování proti HPV, který je původcem rakoviny děložního čípku, je nyní hrazeno z veřejného zdravotního pojištění lidem mezi 13. a 14. rokem věku. Schválený návrh senátorů rozšiřuje toto "očkovací okno" na 11 až 15 let věku. Podobně se rozšíří i věkové rozpětí pro hrazené očkování mládeže proti meningokokům, které nyní stát platí dívkám a chlapcům od 14 do 15 let. Nově to bude mezi 14. a 16. rokem věku. "Je to všechno v souladu s vědeckými poznatky," uvedl před poslanci senátor Roman Kraus (ODS).

Od uzákonění obecné možnosti, aby očkovali i hygienici a epidemiologové, si senátoři slibují zvýšení počtu očkovacích míst. Očkovat tak bude moci podle Krause dalších zhruba 300 lékařů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

PPF klesl vloni čistý zisk o téměř polovinu, skupina vydělala 3,36 miliardy korun

Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur, tedy zhruba 3,36 miliardy korun, což bylo o 49 procent méně než o rok dříve Celková aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur, v přepočtu 960 miliard korun, informovala společnost v tiskové zprávě.

"Výsledky prvního pololetí loňského roku výrazně ovlivnily ztráty způsobené odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon," komentoval výsledky ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky. Investuje do telekomunikací, médií, finančních služeb, e-commerce, biotechnologií, nemovitosti a strojírenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy