Tvůrce Dooma 2 vydal po 28 letech nový level, chce vybrat peníze na pomoc Ukrajině

Magazín Magazín
3. 3. 2022 13:51
Spolutvůrce slavné videohry John Romero vydal zbrusu novou úroveň pro Doom 2, jejíž výtěžek půjde na humanitární pomoc Ukrajině. Mapa se jmenuje One Humanity (Jednotné lidstvo) a je to první level do hry Doom 2, který Romero vydal od jejího uvedení na trh v roce 1994. 
Nová úroveň do hry Doom 2 od Johna Romera
Nová úroveň do hry Doom 2 od Johna Romera | Foto: John Romero

"Abych podpořil lidi na Ukrajině a humanitární úsilí Červeného kříže a fondu OSN pro mimořádné události, vydávám novou úroveň za příspěvek pět eur," napsal na Twitteru. Nový obsah je ke stažení na Romerových webových stránkách a sto procent z vybraných peněz poputuje na konto uvedených organizací. 

Ukrajina rovněž požádala PlayStation a Xbox, aby přestaly podporovat Rusko a přestaly prodávat svoje videohry a konzole na tamním trhu. Několik filmových studií již přestalo v zemi uvádět nové filmy a společnost Apple zde již neprodává žádné produkty.

Ukrajinský vývojářský tým GSC Game World navíc oznámil, že vývoj hry Stalker 2 se "přesunul na vedlejší kolej", protože se společnost v této době více soustředí na ochranu sebe a svých rodin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Teploty poprvé pokořily tropickou třicítku, na jihu Moravy bylo přes 31 stupňů

Česko dnes zažilo první tropický den letošního roku, kdy teploty vystoupají alespoň na 30 stupňů Celsia. Nejvíc naměřili v Kuchařovicích na jihu Moravy, kde bylo 31,1 stupně. Tropické počasí panovalo také v Plzni, Českých Budějovicích, Praze a v dalších městech a obcích. Teplotní rekordy padly zhruba na třetině stanic, které měří alespoň 30 let, uvedl Český hydrometeorologický ústav na facebooku. Blížící se studená fronta ale vedra posledních dní ukončí a v nejbližší době se tropické teploty nečekají.

Loni meteorologové zaznamenali první tropický den o deset dní dní dříve, 10. května, předloni zase až 13. června a třeba v roce 2018 už 3. května.

Nejčastěji dnes padaly teplotní rekordy z 20. května roku 1979. Je to příklad Kuchařovic nebo Českých Budějovicích, kde bylo 30,8 stupně Celsia, zatímco maximum před 43 lety mělo hodnotu 29,2 stupně Celsia. V Havlíčkově Brodě sice teplota zůstala pod tropickou třicítkou, přesto tam překonali teplotní rekord z roku 1924. Meteorologové tam naměřili 29,4 stupně Celsia, o stupeň víc než před 98 lety.

V Plzeňském kraji bylo odpoledne nejtepleji v Plzni - Bolevci. Přístroje tam ukázaly 30,9 stupně Celsia, což je o jednu desetinu stupně víc, než byl dosavadní rekord stanice z roku 1979, řekl ČTK Pavel Kopeček z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Na dalších stanicích západních Čech se teploty přes hranici 30 stupňů nedostaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy