Rodiny obětí střelby na videoherním turnaji dostanou odškodné milion dolarů

Magazín Magazín
30. 8. 2018 12:47
Vydavatel videoherní série Madden založil sbírku pro rodiny obětí tragické střelby na videoherním turnaji v americkém Jacksonville.
Madden 18
Madden 18 | Foto: EA Sports

Společnost Electronic Arts, která vydává herní sérii amerického fotbalu Madden, se rozhodla věnovat milion dolarů rodinám obětí nedělní střelby v Jacksonville na Floridě. Pomoc je určená i dalším 11 zraněným, které útočník postřelil.

Electronic Arts zároveň uspořádala na 6. září živý přenos, který má "sjednotit hráčskou komunitu". Společnost se zároveň v reakci na střelbu na Floridě rozhodla zrušit tři zbývající kvalifikační kola v Maddenu, aby přezkoumala bezpečnostní opatření na svých akcích.

Po tomto kroku volají i zástupci jednotlivých týmů, které se eSportovních klání účastní. "Je na čase se zastavit a zamyslet se nad tím, jak posílit naši bezpečnost," řekl CNN Jason Lake, zakladatel a ředitel profesionálního týmu CompLexity Gaming, který měl na floridském turnaji svého hráče.

Oběťmi nedělního incidentu jsou podle amerických médií 21letý Eli Clayton z Kalifornie a 27letý Taylor Robertson ze Západní Virginie, oba dobře známí hráči videoher s tematikou amerického fotbalu.

Incident se stal v místním nákupním a zábavním centru, které bylo dějištěm soutěže v on-line hraní amerického fotbalu. Williams potvrdil, že střelec David Katz byl v Jacksonville, zhruba 1000 kilometrů od domova, kvůli turnaji Madden NFL 19. Podle pořadatelské společnosti EA Sports je David Katz vítězem mistrovství z minulého roku.

Podle výpovědí některých svědků Katze rozlítilo, že letošní turnaj nevyhrál, a proto sáhl po zbrani. Vítěz klání v Jacksonville měl možnost postoupit do finále v Las Vegas a soutěžit o 165 000 dolarů (3,7 milionu korun).

Série Madden je pro Electronic Arts velkým zdrojem peněz. Videoherní franšíza společnosti za 30 let přinesla podle CNN příjmy ve výši čtyř miliard dolarů a po celém světě se jí prodalo přes 130 milionů kusů.

Video: Záběry z živého vysílání zachytily střelbu na turnaji na Floridě

Záběry z živého vysílání zachytily střelbu na floridském turnaji | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy