Do Česka dorazil "Netflix pro videohry". Měsíční předplatné stojí 259 korun

ČTK ČTK
8. 12. 2020 11:09
Internetová firma Google zpřístupnila cloudovou herní platformu Stadia v České republice a dalších sedmi evropských zemích. Stadia uživatelům umožňuje hrát videohry na příslušenství, které mají doma, jako jsou notebooky, počítače, kompatibilní telefony a také různé herní ovladače.
Destiny 2
Destiny 2 | Foto: Bungie

Google Stadii poprvé uvedl na trh v listopadu roku 2019 s 22 herními tituly. Někteří experti ji označují jako Netflix pro počítačové hry. Díky cloudové platformě fanoušci her už nemusejí čekat na stahování, instalaci ani aktualizace her.

Stadia je bezplatně dostupná pro každého, kdo má vytvořený účet na Gmailu. Hráči se pouze zaregistrují na Stadia.com a mohou se pustit do hraní. Ihned po registraci získají okamžitý bezplatný přístup k titulům jako Destiny 2 či Super Bomberman R Online. Na rozdíl od některých jiných trhů nebude Google v Česku prodávat ovladač Stadie.

Všichni noví uživatelé Stadie získávají na jeden měsíc zdarma přístup ke Stadii Pro, prémiové předplacené službě, která zahrnuje velké množství her. Všechny nárokované hry v rámci Stadia Pro zůstávají uživatelům k dispozici po celou dobu trvání předplatného, přičemž každý měsíc jsou v rámci této prémiové služby přidávány nové tituly.

Hry, které uživatel zakoupí v rámci bezplatné verze Stadia, mu zůstávají napořád. Měsíční předplatné verze Stadia Pro je 259 Kč a je možné se z něho kdykoliv odhlásit.

 

Právě se děje

Další zprávy