A z odpadu je poklad. Vyřazená komoda z Ikey ještě nadělá parádu

Láska k barvě a neustálá potřeba učit se a zkoušet nové techniky, postupy a podobně jsou základem podnikání 35leté Crys'Dawny Cussonové. Speciální disciplínou umělkyně je restaurování starých komod. Rukama jí často procházejí vzácné starožitnosti, ale i kousky, které zdobí domovy většiny z nás z běžných nábytkářských řetězců.
Z odpadu pokladem. Vyřazená komoda z Ikey ještě nadělá spoustu parády | Video: Associated Press

Na nápad zkusit se živit renovací nábytku majitelku magisterského titulu v oboru psychologie přivedl její manžel. Když se zabydlovali v novém domě v americkém Wyomingu, podařilo se jí vylepšit několik kusů nábytku tak, že ji manžel přesvědčil, že to by mohl být obor jejího podnikání. Už jsou to více než dva roky a zdá se, že to byla trefa do černého. 

Crys'Dawnu můžete sledovat na stránkách Bella Renovare by Crys'Dawna.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy