VIDEO Zpomalené triky slepého kouzelníka. Jak to dělá?

jaz
10. 4. 2014 7:30
Zcela slepý kouzelník z Kalifornie bude ústřední postavou právě vznikajícího dokumentárního filmu o zářné kariéře, alkoholu, drogách a překonání ztráty zraku.
Richard Turner
Richard Turner | Foto: Dealt Movie / Richard Turner

San Diego – Devětapadesátiletý Richard Turner byl od dětství zapálený do různých kouzelných triků. V devíti letech kvůli degenerativnímu onemocnění přišel zcela o zrak.

Depresivní myšlenky a frustrace ho dohnaly k drogám a alkoholu. V jednadvaceti letech se ale přestěhoval do Los Angeles a začal se profesionálně věnovat iluzím a kouzelnickým trikům.

Trailer k filmu Dealt
Trailer k filmu Dealt | Video: Dealt Movie / Richard Turner

Pod taktovku si ho vzala legenda řemesla Dai Vernon, který přizpůsobil tréninky jeho postižení a od té doby byl Richard úspěšným kouzelníkem, který dokázal s balíčkem karet divy.

Vystupoval v televizních pořadech a na soukromé show si ho najímaly slavné osobnosti jako Muhammad Ali nebo Colin Powell.

O jeho neuvěřitelném životním příběhu natáčí v současné době režisér Luke Korem dokumentární snímek s názvem Dealt, který kromě rozhovorů s jeho rodinou, přáteli i kolegy slibuje zpomalené záběry Richardových triků.

Film bude mít premiéru v průběhu příštího roku.

 

Právě se děje

Další zprávy