VIDEO Zpomalené triky slepého kouzelníka. Jak to dělá?

jaz
10. 4. 2014 7:30
Zcela slepý kouzelník z Kalifornie bude ústřední postavou právě vznikajícího dokumentárního filmu o zářné kariéře, alkoholu, drogách a překonání ztráty zraku.
Richard Turner
Richard Turner | Foto: Dealt Movie / Richard Turner

San Diego – Devětapadesátiletý Richard Turner byl od dětství zapálený do různých kouzelných triků. V devíti letech kvůli degenerativnímu onemocnění přišel zcela o zrak.

Depresivní myšlenky a frustrace ho dohnaly k drogám a alkoholu. V jednadvaceti letech se ale přestěhoval do Los Angeles a začal se profesionálně věnovat iluzím a kouzelnickým trikům.

Trailer k filmu Dealt
Trailer k filmu Dealt | Video: Dealt Movie / Richard Turner

Pod taktovku si ho vzala legenda řemesla Dai Vernon, který přizpůsobil tréninky jeho postižení a od té doby byl Richard úspěšným kouzelníkem, který dokázal s balíčkem karet divy.

Vystupoval v televizních pořadech a na soukromé show si ho najímaly slavné osobnosti jako Muhammad Ali nebo Colin Powell.

O jeho neuvěřitelném životním příběhu natáčí v současné době režisér Luke Korem dokumentární snímek s názvem Dealt, který kromě rozhovorů s jeho rodinou, přáteli i kolegy slibuje zpomalené záběry Richardových triků.

Film bude mít premiéru v průběhu příštího roku.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy