VIDEO Zpomalené triky slepého kouzelníka. Jak to dělá?

jaz
10. 4. 2014 7:30
Zcela slepý kouzelník z Kalifornie bude ústřední postavou právě vznikajícího dokumentárního filmu o zářné kariéře, alkoholu, drogách a překonání ztráty zraku.
Richard Turner
Richard Turner | Foto: Dealt Movie / Richard Turner

San Diego – Devětapadesátiletý Richard Turner byl od dětství zapálený do různých kouzelných triků. V devíti letech kvůli degenerativnímu onemocnění přišel zcela o zrak.

Depresivní myšlenky a frustrace ho dohnaly k drogám a alkoholu. V jednadvaceti letech se ale přestěhoval do Los Angeles a začal se profesionálně věnovat iluzím a kouzelnickým trikům.

Trailer k filmu Dealt
Trailer k filmu Dealt | Video: Dealt Movie / Richard Turner

Pod taktovku si ho vzala legenda řemesla Dai Vernon, který přizpůsobil tréninky jeho postižení a od té doby byl Richard úspěšným kouzelníkem, který dokázal s balíčkem karet divy.

Vystupoval v televizních pořadech a na soukromé show si ho najímaly slavné osobnosti jako Muhammad Ali nebo Colin Powell.

O jeho neuvěřitelném životním příběhu natáčí v současné době režisér Luke Korem dokumentární snímek s názvem Dealt, který kromě rozhovorů s jeho rodinou, přáteli i kolegy slibuje zpomalené záběry Richardových triků.

Film bude mít premiéru v průběhu příštího roku.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy