Au, ty kráso! Video z demolice OP Prostějov se stalo hitem

Magazín Magazín
1. 7. 2014 13:52
Video, ve kterém přihlížející uhýbají letící suti, viděly stovky tisíc lidí.
"Odstřel budovy OP Prostějov byl úžasný zážitek, na který mám dvojnásobnou vzpomínku," vzpomíná autor videa Lukáš Linka. | Video: YouTube

Prostějov - Tisíce lidí, kolem nich poletují kameny. Tohle video ze sobotního odstřelu budov bývalé textilní továrny OP Prostějov mělo na YouTube za pouhé dva dny kolem 300 tisíc zhlédnutí, pak však bylo staženo.

"To bylo těsné," komentuje na svém videu spršku kamení Lukáš Linka, jeden z přihlížejících. Vypadá to jako zázrak, že se kromě lehkých škrábanců nikomu nic nestalo.

Střelmistři použili 2404 neelektrických a 856 elektrických náloží, dohromady 1193 kilogramů dynamitu. Budovy padly k zemi během chvilky. Kvůli odstřelu byly uzavřeny okolní ulice, na pořádek dohlíželi policisté a hasiči. "Lidi museli být dál. Bylo to potřeba, protože trosky lítaly opravdu na hranici bezpečnostního okruhu," řekl ČTK velitel dobrovolných hasičů z části města Vrahovice Miroslav Vantuch.

Budovy Oděvního podniku byly po několik desítek let neodmyslitelnou dominantou průmyslové části Prostějova. V areálu stály výrobní a administrativní budovy, sklady, teplárna, kotelna i železniční vlečka.

Společnost Astria Group, která se na začátku letošního roku stala novým majitelem hlavního areálu zkrachovalého Oděvního podniku v Prostějově, plánuje po demolici na části pozemků postavit velkou výstavní halu. "Výstavní hala bude sloužit k pořádání sezonních veletrhů," stojí v žádosti firmy Astria Group o územní rozhodnutí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy