VIDEO Vloupat se do auta je snadné. Zlodějům stačí vteřiny

Magazín Magazín
2. 6. 2015 11:17
Zapomínat cennosti ve voze se nevyplácí, zloději se do vašeho auta dostanou za pár vteřin, jak ukazuje policejní video.
Nejdelší je vytipování vozidla a čekání na vhodnou chvíli. Rozbití okénka a zcizení věcí je otázkou pár vteřin. | Video: Policie ČR

Praha - Jdete na pár minut do obchodu, víte, že budete hned zpátky, a tak v autě necháte cennosti. Jenže zlodějům stačí jen několik vteřin k tomu, aby se do vašeho auta dostali.

K této krádeži došlo koncem dubna v garáži nákupního centra na Žižkově. Policisté nyní zveřejnili video a fotografie podezřelých a žádají veřejnost o pomoc.

Mladíci si nejprve vytipovávali auto, pak čekali, až nikdo v garáži nebude, načež šel jeden z nich na věc. Zadní okénko rozbil během dvou vteřin, za další dvě vteřiny již držel v ruce věci odložené na zadním sedadle.

Celý skutek zachytila bezpečnostní kamera.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy