VIDEO Protiatomový kryt a odposlechy. To byl hotel Jalta

hrz
2. 5. 2015 10:00
Zdroj foto: Zuzana Hronová Zdroj foto: Zuzana Hronová
Podívejte se do podzemí hotelu Jalta, kde nechal komunistikcý režim zbudovat protiatomový kryt pro pohlaváry a odposlouchávací zařízení hotelových hostů.
Podívejte se do podzemí hotelu Jalta, kde nechal komunistikcý režim zbudovat protiatomový kryt pro pohlaváry a odposlouchávací zařízení hotelových hostů. | Video: hrz

Video - Hotel Jalta fungoval v době totality trochu jako zástěrka. To hlavní se skrývalo pod ním - protiatomový kryt pro komunistické prominenty či odposlouchávací zařízení zejména kvůli západním hotelovým hostům. Dnes je v těchto prostorách Muzeum studené války.

Předposlední dubnový den se tu konal happening ke křtu kontroverzní knihy Jiřího Zítka Bídníci.cz. Organizátoři křtu připravili pro novináře a další hosty návrat do starých časů a předvedla výslechové praktiky StB i jak fungovalo v hotelu Jalta odposlouchávání.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy