VIDEO Jak nás ničí reklamy na krásu a dokonalost?

pej
10. 1. 2014 5:00
Dokonalá pleť, vyhlazené vrásky a pevná těla. Reklamní spoty na módní doplňky a kosmetické přípravky stále prezentují ženskou krásu jednostranně.
VIDEO Nebezpečí reklam na ženskou krásu | Video: YouTube

Video - Krátké video, které režíroval Australan Tim Piper, vzniklo už před šesti lety. Ani za tu dobu se vnímání ženské krásy ve společnosti nezměnilo. Stále vzniká mnoho reklam s dokonalými, ale nereálnými ženami, které vytvářejí nedostižné ideály.

Tim Piper rovněž režíroval podobně motivované video s názvem Body Evolution, které názorně předvádí moc grafických programů při tvorbě reklamních fotek.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK
Další zprávy