VIDEO Jak nás ničí reklamy na krásu a dokonalost?

pej
10. 1. 2014 5:00
Dokonalá pleť, vyhlazené vrásky a pevná těla. Reklamní spoty na módní doplňky a kosmetické přípravky stále prezentují ženskou krásu jednostranně.
VIDEO Nebezpečí reklam na ženskou krásu | Video: YouTube

Video - Krátké video, které režíroval Australan Tim Piper, vzniklo už před šesti lety. Ani za tu dobu se vnímání ženské krásy ve společnosti nezměnilo. Stále vzniká mnoho reklam s dokonalými, ale nereálnými ženami, které vytvářejí nedostižné ideály.

Tim Piper rovněž režíroval podobně motivované video s názvem Body Evolution, které názorně předvádí moc grafických programů při tvorbě reklamních fotek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy