Americká mládež je v krizi. Za drogy a zločin může málo slz

10. 1. 2014 10:50
Nový dokument americké režisérky Jennifer Siebel poukazuje na problémy v přísné výchově chlapců ve Spojených státech.
Video Maska, ve které žijeme | Video: YouTube

Video s názvem Maska, v níž žiješ je upoutávkou ke stejnojmennému filmu režisérky a producentky Jennifer Siebel. Dokument se zaměřuje na otázky ohledně výchovy chlapců v USA.

Podle průzkumů amerických sociologů jsou právě kluci ve srovnání s dívkami mnohem častěji diagnostikováni s poruchou chování, popř. se závislostí na návykových látkách. Snímek poukazuje na hrozivá čísla, podle kterých spáchá každý den sebevraždu tři a více amerických chlapců.

Dokument razí myšlenku, že za problémy dospívajících dětí může tvrdá maskulinní výchova, která považuje vyjádření soucitu či empatie za slabost.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy