Americká mládež je v krizi. Za drogy a zločin může málo slz

10. 1. 2014 10:50
Nový dokument americké režisérky Jennifer Siebel poukazuje na problémy v přísné výchově chlapců ve Spojených státech.
Video Maska, ve které žijeme | Video: YouTube

Video s názvem Maska, v níž žiješ je upoutávkou ke stejnojmennému filmu režisérky a producentky Jennifer Siebel. Dokument se zaměřuje na otázky ohledně výchovy chlapců v USA.

Podle průzkumů amerických sociologů jsou právě kluci ve srovnání s dívkami mnohem častěji diagnostikováni s poruchou chování, popř. se závislostí na návykových látkách. Snímek poukazuje na hrozivá čísla, podle kterých spáchá každý den sebevraždu tři a více amerických chlapců.

Dokument razí myšlenku, že za problémy dospívajících dětí může tvrdá maskulinní výchova, která považuje vyjádření soucitu či empatie za slabost.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy