VIDEO Drzá krádež notebooku. Pomalu, nápadně a bez masky

Magazín Magazín
8. 6. 2015 17:06
Krádež v podání těchto zlodějů vypadá, že není nic jednoduššího, než si v klidu dát notebook do tašky a pomalu odejít.
Krádež notebooku: pomalu a nápadně. Ale vyšlo to. | Video: Policie ČR

Praha – Ke krádeži často není potřeba speciálních triků, složitého maskování nebo vyhrožování zbraní. Jak dokazuje video z průmyslové kamery v prodejně s elektronikou v pražských Letňanech, jde to někdy neuvěřitelně snadno, což by mělo být varování nepozorným prodejcům.

Muž a žena v klidu a pomalu vešli, na sobě měli běžný civilní oděv a nebudili podezření. V klidu se rozhlíželi, pak vybraný zabalený notebook pomalu dali do tašky, načež zvolna odešli. Prodejce se podle policie právě věnoval jinému zákazníkovi.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy