VIDEO Extrémní atrakce s krokodýly: Plavat, krmit i pochovat

jaz
17. 5. 2014 8:00
Zpomalené záběry z australského akvária dokazují, jak je krokodýl nebezpečným tvorem.
Foto: YouTube

Darwin – V malém městečku na severu Austrálie se nachází vodní svět Crocosaurus Cove, kde mají zájemci možnost si užít nějaký ten čas se samotnými obyvateli vodní říše.

Návštěvníci vidí krokodýlům až do tlamy
Návštěvníci vidí krokodýlům až do tlamy | Video: YouTube

Krmení pomocí rybářských prutů je zážitek, když tihle nebezpeční predátoři vyskakují z vody, aby ulovili masitou návnadu. Malí i dospělí pak mají možnost zaplavat si vedle těchto tvorů a prozkoumat detailně všechny záhyby jejich těl. Samozřejmě za plexisklem.

Výjimkou není ani tzv. klec smrti nebo možnost pochovat si malé krokodýlí miminko. Nutný respekt z krokodýlů pak zachycuje pořízené video, které zpomalenými záběry zprostředkovává děsivou atmosféru.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy