Dojemné záběry tučňáků, kteří se loučí s uhynulým mládětem

jaz
2. 4. 2014 23:01
Rodičovskou lásku v těch nejtvrdších podmínkách ukazuje krátké video, na němž dva tučňáci opouští svého mrtvého potomka.
Video: YouTube

Video - Režisér John Downer pozoroval se svým týmem celý rok kolonii tučňáků na Antarktidě, Falklandských ostrovech a v Atacamě v Peru a přinesl neuvěřitelné záběry z jejich každodenního života, do kterého se ještě nikdo takto blízko nedostal.

Díky maskované kameře se mu povedlo zachytit hravé chování těchto ptáků i tragické situace, kterým musí v podmínkách jižního pólu čelit.

Dojemné video ukazuje samičku tučňáka, jak se snaží oživit své mládě, truchlí nad ztrátou se svým druhem a poté ho opouští a vrací se zpět k hloučku ostatních tučňáků.

Snímek ze série BBC z roku 2013 s názvem Tučňáci – Život z blízka není první sondou Johna Downera do zvířecí říše. Již dříve točil s maskovanými kamerami lvy, slony, pakoně i tygry.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy