Experiment: Kluci měli uhodit dívku. Reakce jsou dojemné

Magazín Magazín
13. 1. 2015 9:54
Sociální experiment zkoumající násilné chování dětí vidělo přes 21 milionů lidí.
Udeř ji! Jak děti reagovaly? | Video:

Řím - Italská mediální společnost fanpage.it provedla experiment, jenž originálním způsobem zkoumá násilí na ženách. Vzniklo půvabné video, ve kterém se italští kluci ukazují jako gentlemani.

Cílem autorů bylo také ukázat, jak snadno lze vzdělávat děti od útlého věku v pacifismu a nenásilí.

Štáb osloveným chlapcům ve věku šest až devět let nejprve představil půvabnou dívku jménem Martina. Pak se jich zeptal, co se jim na ní líbí. Kluci nešetřili obdivem, Martina je totiž opravdu krásná.

Když byli vyzváni, aby dívku pohladili, neváhali. Následně měli udělat legrační obličej, bez problému a vesele na ni vyplázli jazyk. Vzdor nastal až u pokynu: "A teď ji udeř! Dej jí facku, pořádně! No, tak do toho!"

Ani jeden z chlapců výzvy neuposlechl. Důvod? "Holky se nemají mlátit, a to ani květinou. Protože je krásná a je to dívka. Nechtěl jsem jí ublížit. Jsem proti násilí. Protože to je špatné. Ježíš by nechtěl, abychom jiné mlátili."

Jeden z chlapců pak s bezelstnou logikou prohlásil: "Protože jsem člověk."

Diskutující pod videem nicméně kritizují, že se jedná o sexistické video, které ukazuje, že se ženy nemají mlátit, protože to jsou ženy. Někteří také tipují, že kdyby byly role rozdány obráceně, chlapec by od oslovených dívek nějakou facku určitě dostal, protože poučku "kluci se nebijí" nikdo nepropaguje.

Video od svého zveřejnění (4. ledna) zaznamenalo na YouTube přes 21 milionů zhlédnutí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy