Experiment: Kluci měli uhodit dívku. Reakce jsou dojemné

Magazín Magazín
13. 1. 2015 9:54
Sociální experiment zkoumající násilné chování dětí vidělo přes 21 milionů lidí.
Udeř ji! Jak děti reagovaly? | Video:

Řím - Italská mediální společnost fanpage.it provedla experiment, jenž originálním způsobem zkoumá násilí na ženách. Vzniklo půvabné video, ve kterém se italští kluci ukazují jako gentlemani.

Cílem autorů bylo také ukázat, jak snadno lze vzdělávat děti od útlého věku v pacifismu a nenásilí.

Štáb osloveným chlapcům ve věku šest až devět let nejprve představil půvabnou dívku jménem Martina. Pak se jich zeptal, co se jim na ní líbí. Kluci nešetřili obdivem, Martina je totiž opravdu krásná.

Když byli vyzváni, aby dívku pohladili, neváhali. Následně měli udělat legrační obličej, bez problému a vesele na ni vyplázli jazyk. Vzdor nastal až u pokynu: "A teď ji udeř! Dej jí facku, pořádně! No, tak do toho!"

Ani jeden z chlapců výzvy neuposlechl. Důvod? "Holky se nemají mlátit, a to ani květinou. Protože je krásná a je to dívka. Nechtěl jsem jí ublížit. Jsem proti násilí. Protože to je špatné. Ježíš by nechtěl, abychom jiné mlátili."

Jeden z chlapců pak s bezelstnou logikou prohlásil: "Protože jsem člověk."

Diskutující pod videem nicméně kritizují, že se jedná o sexistické video, které ukazuje, že se ženy nemají mlátit, protože to jsou ženy. Někteří také tipují, že kdyby byly role rozdány obráceně, chlapec by od oslovených dívek nějakou facku určitě dostal, protože poučku "kluci se nebijí" nikdo nepropaguje.

Video od svého zveřejnění (4. ledna) zaznamenalo na YouTube přes 21 milionů zhlédnutí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy