Zastavme sexuální násilí, hlásají Barack Obama i James Bond

pej
3. 5. 2014 7:00
Americké úřady spustily osvětovou kampaň za snížení sexuálních napadení ve školách.
Kampaň proti násilí | Video: YouTube

Video – Tiskové oddělení Bílého domu zveřejnilo nové video, které má omezit a zastavit sexuální násilí páchané v amerických školách. Kromě prezidenta Baracka Obamy a viceprezidenta Joe Bidena se ho zúčastnili i herec Daniel Craig, rapper Dulle Hill nebo herec a scenárista Seth Meyer.

"Máme velký problém a potřebujeme vaši pomoc. Dochází k tomu v barech, školách, na večírcích. Děje se to vašim dcerám, sestrám i přítelkyním. Když žena nesouhlasí, říká se tomu sexuální násilí," říkají společně ve videu.

Spot se začal vysílat na vybraných televizních stanicích, kinech a ve vojenských zařízeních na začátku května.

Součástí podpory je i webová stránka s názvem Not Alone, kterou zaštítil americký ministr školství Arne Duncan. Ta zahrnuje čísla speciálních telefonních linek a zároveň disponuje finančními zdroji. "Školy, které budou řešit sexuální napadení svých studentek, získají federální dotace," píše ABC News.

Podle statistik OSN vyplývajících z dat 65 zemí je každoročně hlášeno až 250 tisíc případů znásilnění. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 4 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy