Zastavme sexuální násilí, hlásají Barack Obama i James Bond

pej
3. 5. 2014 7:00
Americké úřady spustily osvětovou kampaň za snížení sexuálních napadení ve školách.
Kampaň proti násilí | Video: YouTube

Video – Tiskové oddělení Bílého domu zveřejnilo nové video, které má omezit a zastavit sexuální násilí páchané v amerických školách. Kromě prezidenta Baracka Obamy a viceprezidenta Joe Bidena se ho zúčastnili i herec Daniel Craig, rapper Dulle Hill nebo herec a scenárista Seth Meyer.

"Máme velký problém a potřebujeme vaši pomoc. Dochází k tomu v barech, školách, na večírcích. Děje se to vašim dcerám, sestrám i přítelkyním. Když žena nesouhlasí, říká se tomu sexuální násilí," říkají společně ve videu.

Spot se začal vysílat na vybraných televizních stanicích, kinech a ve vojenských zařízeních na začátku května.

Součástí podpory je i webová stránka s názvem Not Alone, kterou zaštítil americký ministr školství Arne Duncan. Ta zahrnuje čísla speciálních telefonních linek a zároveň disponuje finančními zdroji. "Školy, které budou řešit sexuální napadení svých studentek, získají federální dotace," píše ABC News.

Podle statistik OSN vyplývajících z dat 65 zemí je každoročně hlášeno až 250 tisíc případů znásilnění. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci zaútočili na dívčí školu v Nigérii, podle učitele unesli 300 studentek

Ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie neznámí pachatelé unesli skupinu školáků. S odvoláním na sdělení mluvčího místního guvernéra o tom informovala agentura Reuters. Podle jednoho z učitelů jde o 300 studentek.

Policie dosud na žádost o komentář nereagovala. V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Nynější únos je druhý za necelé dva týdny.

Neznámí ozbrojenci minulý týden při nočním útoku na internátní školu v nigerijském státě Niger zabili studenta a unesli 42 lidí včetně 27 školáků. Dosud je nepropustili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy