Kutilka se pustila do rekonstrukce terasy. Úžasná proměna ji vyšla sotva na pár tisíc

21. 9. 2020 9:10
Nápojový vozík koupila z druhé ruky za tisícovku a sama si ho upravila podle svých představ. Křesla koupila už na konci minulé sezony ve výprodeji a i židle se stolem ji podobným způsobem vyšly na poloviční cenu. 28leté Taře Wardové, která žije ve West Greenu v Londýně, se podařilo zvelebit maličký kousek zahrady před svým bytem tak, že na sociální sítích sklízí stovky obdivných reakcí.
Úžasná rekonstrukce maličké terasy vyšla sotva na pár tisíc | Video: Instagram/Ahintofluxe

Už když Tara v bytě bydlela jen v nájmu, hledala inspiraci, jak by mohla maličkou předzahrádku využít. S rekonstrukcí začal hned, jakmile si nemovitost pořídila do osobního vlastnictví. Travnatá plocha tu ale byla příliš malá na to, aby se zde dal udržet trávník, a tak sem Tara nechala položit keramické zahradní dlaždice, což představovalo největší investici, v přepočtu asi 30 tisíc korun. Další vybavení včetně posezení, křesel, osvětlení, doplňků a květin vyšlo majitelku bytu v přepočtu asi na 11 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy