VIDEO Zázrak nebo podvod? Lidi, kteří chodí po vodě!

jaz
15. 1. 2014 23:00
V rámci natáčení reklamního spotu pro malajsijskou banku si mohli lidé vyzkoušet, jak se "chodí po vodě".
Chůze po vodě | Video:

Kuala Lumpur - V Malajsii se v rámci natáčení reklamy pro tamní banku sešli nadšenci, kteří do bazénu nalili 800 litrů nenewtonské tekutiny a dovolili přihlížejícím vyzkoušet si "chůzi po vodě".

Tekutině připomínající vodu se říká nenewtonská, protože popírá Newtonův zákon viskozity. Váha člověka totiž zapříčiní, že se tato látka na okamžik stane pevnou a dá se po ní bez problému chodit.

Nenewtonská tekutina neslouží jen pro zábavu. Využívá se například ve stavebnictví, potravinářství i průmyslu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy