Tlustší a bez make-upu. Tak bude vypadat nová Barbie

Barbie vs Lammily
Nová panenka Lammily
Nová panenka Lammily
Nová panenka Lammily
Nová panenka Lammily
Foto: lammily.com
jaz
10. 3. 2014 7:22
Štíhlé dlouhonohé blond panenky Barbie byly trnem v oku americkému umělci, který se rozhodl vytvořit její realističtější podobu.

Pittsburgh - Nickolay Lamm razí myšlenku, že nerealistické proporce panenek kazí představu a pojímání krásy, která je v případě Barbie nedosažitelná.

Proto vytvořil 3D model panenek, které jsou diametrálně odlišné od těch, které se už léta vyrábějí.

Lammily, jak se panenka bude jmenovat, je 19letá, průměrně krásná Američanka s obvyklými tělesnými proporcemi, minimem make-upu, prostým oblečením a celkově je poněkud menší než její slavnější kolegyně.

Jak panenka vznikala?
Jak panenka vznikala? | Video: lammily.com

Zájemci si už teď mohou předobjednat první sérii panenek Lammily, které na sobě budou mít modrou či bílou halenku, džínové šortky a bílé tenisky. K dostání budou až koncem roku 2014, protože umělci chybí finance.

Nickolay proto požádal veřejnost o podporu ve výši 95 tisíc dolarů, což jsou v přepočtu necelé dva miliony korun. V první fázi výroby by se mělo na pult obchodů dostat na pět tisíc kusů panenek, kus se bude prodávat za 20 dolarů (cca 400 Kč).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy