Instagramem se šíří nová výzva. Will Smith při ní vylezl na most v Budapešti a zatančil

Magazín Magazín
18. 7. 2018 9:32
Nová výzva odstartovala koncem června a do dnešního dne se do ní zapojily stovky tisíc lidí včetně zpěvačky Ciary, herce a muzikanta Willa Smithe nebo řady profesionálních sportovců. Její kouzlo spočívá v tanečním napodobování textu sklady In My Feelings rappera Drakea. Když kanadský muzikant zpívá „Kiki, miluješ mě?“, tanečník vytvoří rukama srdce jako symbol lásky, při slově „Jedeš“ zase ukazuje, že drží volant. Vše přitom doplňuje vlastní choreografií a video následně nahraje pod hashtagem #InMyFeelingsChallenge na Twitter nebo Instagram. Zatím nejoriginálnější výzvu natočil Will Smith, který vylezl na slavný řetězový most v Budapešti.
#InMyFeelingsChallenge Will Smith, Ciara, Odell Beckham Jr. | Video: Instagram/Ciara, Will Smith, Odell Beckham Jr.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy