Šetří místo, zdroje i peníze. Ikea postavila pojízdný domek na 17 metrech čtverečních

Magazín Magazín
15. 11. 2020 7:50
Malý dům je vybaven střešními solárními panely nebo kompostovací toaletou. Nábytkářský gigant Ikea se spojil s firmou Escape a Vox Creative a vytvořil malý domek na kolech o rozloze 17 metrů čtverečních. Projekt se jmenuje Ikea Tiny Home Project.
Malý domek o velikosti 17 metrů čtverečních. Ikea představila svůj první tiny house | Video: Ikeatinyhome.curbed.com

Interiér tak malého domu si vyžaduje chytře řešený nábytek, což příkladně splňuje třeba stůl v obývací části, jenž se dá rozložit do několika velikostí, takže je schopen splnit požadavky na jídelní stůl, konferenční, pracovní, a když se nepoužívá, je možné ho úplně sklopit. Projděte si všechna chytrá řešení ve videu. 

Původně měla Ikea v úmyslu vzít Tiny Home Project na turné po Spojených státech, pandemie koronaviru ale plány přesunula do on-line světa, kde si můžete malý domek projít na stránkách Ikeatinyhome.curbed.com.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy