Šetří místo, zdroje i peníze. Ikea postavila pojízdný domek na 17 metrech čtverečních

Magazín Magazín
15. 11. 2020 7:50
Malý dům je vybaven střešními solárními panely nebo kompostovací toaletou. Nábytkářský gigant Ikea se spojil s firmou Escape a Vox Creative a vytvořil malý domek na kolech o rozloze 17 metrů čtverečních. Projekt se jmenuje Ikea Tiny Home Project.
Malý domek o velikosti 17 metrů čtverečních. Ikea představila svůj první tiny house | Video: Ikeatinyhome.curbed.com

Interiér tak malého domu si vyžaduje chytře řešený nábytek, což příkladně splňuje třeba stůl v obývací části, jenž se dá rozložit do několika velikostí, takže je schopen splnit požadavky na jídelní stůl, konferenční, pracovní, a když se nepoužívá, je možné ho úplně sklopit. Projděte si všechna chytrá řešení ve videu. 

Původně měla Ikea v úmyslu vzít Tiny Home Project na turné po Spojených státech, pandemie koronaviru ale plány přesunula do on-line světa, kde si můžete malý domek projít na stránkách Ikeatinyhome.curbed.com.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy