Rocker Kiska. Slovenský prezident to rozbalil s kytarou

ČTK ČTK
27. 3. 2015 15:18
Rockové vystoupení slovenského prezidenta viděly na YouTube tisíce diváků.
Rocker Andrej Kiska | Video: YouTube

Bratislava – Slovenský prezident Andrej Kiska zjevně čas od času odloží formality, aby se chopil kytary v rockové kapele. Na internetu si video s jeho vystoupením, při němž hrál na kytaru a zpíval známý hit, našlo tisíce diváků.

"Kiska to rozbalil s kytarou v ruce rovnou na pódiu. Zahrál pár akordů známé písničky Úsmev od skupiny Modus a dokonce se pustil i do zpěvu. Nešlo mu to nejhůř," napsal dnes server tvnoviny.sk o počinu prezidenta, který vystoupil s kapelou Business Leaders na dobročinné akci.

K hudbě a hudbymilovným voličům měl blízko i Kiskův předchůdce v čele státu Ivan Gašparovič. Ten však dával přednost fujaře a folklóru. Kiska podle tisku rád hraje na kytaru "už od střední školy". Tehdy ji prý ale využíval, aby si "podmaňoval dívčí srdce".

 

Právě se děje

před 34 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy