VIDEO Google Glass zachytily domácí násilí

pej
8. 4. 2014 7:06
Zdroj foto: YouTube Zdroj foto: YouTube
Britské reklamní studio natočilo video, kterým se pomocí Google Glass snaží upozornit na problematiku násilí páchaného na ženách.
Podívejte se na video o domácím násilí | Video: YouTube

Video – Na první pohled klip dvou Britů vypadá jako reklama na Google Glass. Jejich prostřednictvím diváci prožijí jeden den v životě "normální" britské ženy. Ranní vstávání, pochůzky po městech a sraz s kamarádkou, to vše za doprovodu příjemné hudby. Zkrátka běžný den; až na dramatický návrat domů.

Projekt londýnského reklamního studia s názvem Woman's Day má upozornit na problematiku domácího násilí páchaném na ženách. "Navzdory všemu pokroku existuje stále mnoho žen, které tohle zažívají," říkají na konci videa.

Podle statistik OSN 35 procent žen po celém světě zažilo určitou formu násilí, ať už v partnerských vztazích či mimo ně. Některé vnitrostátní statistiky ale přicházejí i se 70 procenty zneužívaných žen. V Česku se domácí násilí týká podle portálu feminismus.cz každé osmé ženy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy