VIDEO Google Glass zachytily domácí násilí

pej
8. 4. 2014 7:06
Britské reklamní studio natočilo video, kterým se pomocí Google Glass snaží upozornit na problematiku násilí páchaného na ženách.
Podívejte se na video o domácím násilí | Video: YouTube

Video – Na první pohled klip dvou Britů vypadá jako reklama na Google Glass. Jejich prostřednictvím diváci prožijí jeden den v životě "normální" britské ženy. Ranní vstávání, pochůzky po městech a sraz s kamarádkou, to vše za doprovodu příjemné hudby. Zkrátka běžný den; až na dramatický návrat domů.

Projekt londýnského reklamního studia s názvem Woman's Day má upozornit na problematiku domácího násilí páchaném na ženách. "Navzdory všemu pokroku existuje stále mnoho žen, které tohle zažívají," říkají na konci videa.

Podle statistik OSN 35 procent žen po celém světě zažilo určitou formu násilí, ať už v partnerských vztazích či mimo ně. Některé vnitrostátní statistiky ale přicházejí i se 70 procenty zneužívaných žen. V Česku se domácí násilí týká podle portálu feminismus.cz každé osmé ženy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy